Dyrektor Rock & Roll Hall of Fame aresztowany! Mężczyzna planował sprzedać skradzione rękopisy utworów legendarnego zespołu

i

Autor: AP/Associated Press/East News/0000554/Reporter Dyrektor legendarnej instytucji bohaterem skandalu

Dyrektor Rock & Roll Hall of Fame aresztowany! Mężczyzna planował sprzedać skradzione rękopisy utworów legendarnego zespołu

2022-07-14 16:21

Craig Inciardi - dyrektor słynnego Rock & Roll Hall of Fame, wraz z dwoma innymi mężczyznami został aresztowany i oskarżony o próbę sprzedaży odręcznych tekstów piosenek jednego z legendarnych zespołów. Notatki te miały zostać skradzione już w latach ‘70, a mężczyźni, pomimo wiedzy na ten temat, postanowili wykorzystać je, w celu uzyskania korzyści majątkowych.

Rock & Roll Hall of Fame to słynne muzeum, honorujące muzyków rockowych oraz innych artystów, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój muzyki i na zawsze zapisali się w jej historii. Dyrektorem instytucji jest obecnie Craig Inciardi - mężczyzna został jednak właśnie bohaterem głośnego skandalu.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Dyrektor Rock & Roll Hall of Fame aresztowany! O co oskarżony jest mężczyzna?

Mężczyzna, wraz z Glennem Horowitzem i Edwarden Kosinskim, został oskarżony o próbę sprzedaży odręcznych tekstów piosenek legendarnego zespołu Eagles. Notatki, wśród których znalazł się m.in. oryginalny, odręczny tekst utworu Hotel California, zostały skradzione jeszcze w latach ‘70 przez autora, wynajętego do napisania biografii zespołu i od tamtej pory uchodziły za zaginione. W 2005 roku Horowitz miał wejść w ich posiadanie, a następnie miał zwerbować pozostałych mężczyzn i namówić ich do sprzedania dokumentów różnym domom aukcyjnym. Inciardi, Horowitz i Kosinski zostali aresztowani i oskarżeni o spisek, za co grozi im kara do czterech lat pozbawienia wolności, posiadanie skradzionego mienia oraz utrudnianie śledztwa. Mężczyźni nie przyznają się do winy.

Menedżer Eagles komentuje sprawę

Do sprawy odniósł się Irving Azoff - menedżer Eagles. W rozmowie z magazynem “Rolling Stones” stwierdził on, że cała ta sprawa ujawnia prawdę, jaka stoi za sprzedażą wszystkich cennych przedmiotów i pamiątek, należących do słynnych muzyków.

Nikt nie ma prawa sprzedawać nielegalnie zdobytej własności ani czerpać zysków z bezpośredniej kradzieży unikatowych fragmentów muzycznej historii. Te odręczne teksty są integralną częścią spuścizny, którą Don Henley stworzył w ciągu swojej ponad 50-letniej kariery. - powiedział Irving Azoff.