Dwie kapele, których łączy… wokalista! Posłuchajcie brzmienia Neal Cassady i AcidSitter

i

Autor: Materiały prasowe Rockowe brzmienie od polskich kapel

Dwie kapele, których łączy… wokalista! Posłuchajcie brzmienia Neal Cassady i AcidSitter

2022-06-27 13:44

Energetyczna neo-psychodelia, ładne piosenki poddane garażowej obróbce – powykręcane i rozimprowizowane i zupełnie świeże, japońsko-polskie doświadczenie psychodeliczne — gitary zatopione w pogłosie, do tego trochę synthów i szczypta kontrolowanych eksplozji. To charakteryzuje brzmienie zespołów Neal Cassady i AcidSitter, których łączy jeden… wokalista! Już teraz posłuchajcie premierowej muzyki obu kapel!

Neal Cassady to energetyczna neo-psychodelia, ładne piosenki poddane garażowej obróbce – powykręcane i rozimprowizowane. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty: debiutancki album NIGHT HOWLER (2015) oraz Later Than You Think (2018), który został wydany nakładem wytwórni Music Is The Weapon. Grupa zagrała już ponad 80 koncertów, sesji radiowych (m.in. w Radiowej Trójce w ramach Offsesji), występ w warszawskiej Zachęcie, krakowskim Bunkrze Sztuki (współpraca z malarką Agatą Kus) oraz festiwalach Spring Break 2019, Soundrive 2016, Jarocin 2017 czy Wianki 2020.

Brzmienie AcidSitter to zupełnie świeże, japońsko-polskie doświadczenie psychodeliczne — gitary zatopione w pogłosie, do tego trochę synthów i szczypta kontrolowanych eksplozji. To muzyczna asocjacja doświadczonych psychonautów, eksplorująca szeroki nurt psychodelii z rock'n'rollową pasją i punkową energią. Skład kapeli tworzą: Tetsuya Nara (Tumbling Walls, Rajka), Rafał Klimczak (Neal Cassady, Świniary), Tomek Głuc (Neal Cassady, Nucleon) oraz Filip Franczak (Fraktale, Tumbling Walls, Kaseciarz). Grupa stacjonuje w Krakowie, choć niczym trupa cyrkowa nazywa formułę swojego grania objazdową. Koncertują w oprawie analogowego Liquid Light Show.

Highly Suspect w Esce Rock - o najnowszych singlach, nadchodzącym albumie i trasie po Europie

Nowa muzyka kapel, których łączy jeden… wokalista - posłuchajcie już teraz Neal Cassady

Po folkowym debiucie NIGHT HOWLER i eklektycznym Later Than You Think, Neal Cassady idzie o krok dalej w stronę muzycznego szaleństwa. DAMAGE HAS BEEN DONE to brzmienia zanurzone w garażowej psychodelii spod znaku takich kapel, jak Ty Segall, All Them Witches czy Oh Sees. Długie, improwizowane formy dają przestrzeń dla nieoczekiwanych zmian dynamiki, a krzyk często zestawiony jest z szeptem. Teksty na płycie podejmują temat destrukcyjnego wpływu podziału na człowieka. Podziału w kontekście coraz silniej antagonizującego się społeczeństwa, ale także rozłamu psychicznego, w którym jednostka poddawana jest ciągłej walce dwóch sprzecznych sił: dążenia do autodestrukcji i dążenia do stabilizacji.

Polsko-japońska psychodelia - AcidSitter

The Healing Journey to trzeci singiel,  po Staywatch i Comets, zapowiadający debiutancką płytę zespołu AcidSitter - MAKE ACID GREAT AGAIN. Utworowi towarzyszy teledysk zrealizowany przez perkusistę kapeli, Tomka Głuca. Sam tytuł został zaczerpnięty z książki Claudio Naranjo i opowiada o nieocenionej konieczności odpuszczenia. Jak na objazdową grupę przystało, AcidSitter są właśnie w trasie koncertowej po całej Polsce. Sprawdźcie, gdzie zagrają w najbliższym czasie i posłuchajcie MAKE ACID GREAT AGAIN przedpremierowo na żywo!

Dwie kapele, których łączy… wokalista! Posłuchajcie brzmienia Neal Cassady i AcidSitter

i

Autor: Materiały prasowe Polskie zespoły, których łączy jeden wokalista!