Dolly Parton w stroju cheerleaderki coveruje Queen na żywo! Jak poradziła sobie z klasykami grupy?

i

Autor: RON JENKINS/Getty AFP/East News Dolly Parton dała niesamowity występ z klasykami Queen!

Dolly Parton w stroju cheerleaderki coveruje Queen na żywo! Jak poradziła sobie z klasykami grupy?

2023-11-24 11:10

Dolly Parton jest w samym środku okresu promocji swojego najnowszego albumu. Jako pełnoprawna członkini Rock & Roll Hall of Fame, gwiazda nagrała rockową płytę, zatytułowaną "Rockstar", na którą trafiły także covery kultowych przebojów grupy Queen. Teraz Dolly wykonała te kompozycje na żywo z bardzo wyjątkowej okazji - jak sobie poradziła?

W ubiegłym roku Dolly Parton znalazła się w gronie gwiazd, włączonych do słynnego Rock & Roll Hall of Fame. Artystka początkowo była bardzo speszona wyróżnieniem, szybko jednak postanowiła pewnie je przyjąć i odpowiednio uczcić. Jeszcze przed ceremonią legenda muzyki country ogłosiła, że nagra pełnoprawny, rockowy album. Jak powiedziała, tak zrobiła! W piątek 17 listopada światło dzienne ujrzała płyta, zatytułowana Rockstar, na którą złożyło się aż trzydzieści utworów - 21 coverów i 9 autorskich kompozycji! Artystka połączyła siły z całym gronem największych nazwisk w branży, dzięki czemu na płycie słyszmy m.in. Paula McCartneya i Ringo Starra, Steve'a Perry'ego, Nkkiego Sixxa i Johna 5, Eltona Johna, Debbie Harry, Stevie Nicks, Stevena Tylera, Stinga, Ann Wilson, Roba Halforda, Richiego Samborę, Miley Cyrus i Micka Fleetwooda. Jeśli chodzi o covery, Parton zdecydowała się także sięgnąć po repertuar grupy Queen i nagrała własną wersję klasyków We Are the Champions We Will Rock You. 

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Dolly-cheerleaderka śpiewa Queen!

Niecały tydzień po premierze wydawnictwa, Dolly zaprezentowała swoją interpretację utworów Queen na żywo! W dniu amerykańskiego Święta Dziękczynienia gwiazda wystąpiła na stadionie AT&T drużyny NFL Dallas Cowboys w Arlington w Teksasie w przerwie meczu przed widownią, liczącą imponujące 80 tysięcy osób! Gwiazda pojawiła się na miejscu w słynnym niebiesko-białym stroju, noszonym przez cheerleaderki drużyny! Prezentująca się naprawdę niesamowicie Dolly wykonała swoje klasyki: Jolene 9 to 5, a także szczególnie pasujące do okazji covery We Are the Champions We Will Rocku You. Nagranie z występu artystki można obejrzeć pod linkiem - wykon klasyków Queen zaczyna się od 4:30.