Dolly Parton chce nagrać duet z Robertem Plantem i Jimmym Pagem! Czeka nas nowa wersja Stairway to Heaven?

i

Autor: Andres Kudacki/Associated Press/East News/ANDY BUCHANAN/AFP/East News Dolly Parton w duecie z legendami hard rocka?

Dolly Parton chce nagrać duet z Robertem Plantem i Jimmym Pagem! Czeka nas nowa wersja "Stairway to Heaven"?

2022-10-31 14:29

Już w tym tygodniu, dokładnie w sobotę 5 listopada, odbędzie się ceremonia włączenia gwiazd do prestiżowej Rock and Roll Hall of Fame. W tym roku jedną z wyróżnionych została... piosenkarka country Dolly Parton. Choć wokalistka początkowo prosiła nawet o wycofanie jej nominacji, to ostatecznie zgodziła się dołączyć do słynnej "hali sław". Okazuje się, że artystka ma plany na przyszłość, związane ze środowiskiem rockowym, a konkretnie jego dwoma wybitnymi przedstawicielami...

Dolly Parton to jedna z najpopularniejszych artystek country na świecie. Wokalistka jest obecna na światowych scenach muzycznych od 66 (!) lat, a jej największe hity, z Jolene, I Will Always Love You, Love Is Like a Butterfly, Here You Come Again, Baby I'm Burnin', 9 to 5, You're the Only One na czele, zna najpewniej każdy fan muzyki. Artystka jest prawdziwą legendą gatunku, jakim jest country, sporym więc zdziwieniem było, także dla samej artystki, gdy ta uzyskała nominację do prestiżowej Rock and Roll Hall of Fame. Choć początkowo Dolly nie była do tego przekonana i wprost poprosiła o wycofanie nominacji, to za namową fanów i rynku muzycznego zdecydowała się konkurować, a ostatecznie w wyniku głosowania wielbicieli znalazła się w gronie tych, którzy w tym roku dołączą do słynnej "hali sław".

Dolly Parton chce zjednoczyć Roberta Planta i Jimmy'ego Page'a!

Choć artystka nie ma za wiele wspólnego z rockiem, to jednak te klimaty nie są jej całkiem obce - w 2002 roku Dolly nagrała własną wersję klasyka Stairway to Heaven, który trafił na jej album Halos & Horns. To właśnie ta sytuacja i postaci Roberta Planta i Jimmy'ego Page stały się przedmiotem wywiadu, którego Parton udzieliła przy okazji zbliżającej się ceremonii Rock and Roll Hall of Fame. W rozmowie z Pollstar wokalistka powiedziała, że postawiła sobie za zadanie nagranie dużo bardziej wiernej oryginałowi wersji, a do całego procesu chce zaangażować... samych muzyków Led Zeppelin! Dolly zdradziła w wywiadzie, że zamierza nagrać rockowy album, napisała już nawet jedną piosenkę, którą zamierza wykonać na zbliżającej się ceremonii! Numer został zatytułowany Rockin i wokalistka określiła go mianem "uroczej, rock and rollowej piosenki", za inspirację zaś posłużyli jej tacy artyści jak Chuck Berry, zespół Journey i Elvis Presley. 

Najpierw były łzy, ale liczy się finał. Agnieszka Chylińska w Esce Rock

Dlaczego nie iść dalej i nie kuć żelaza, póki gorące? Może niektórzy z wielkich, legend rock'n'rolla zaśpiewają razem ze mną... Zbieram to wszystko i buduję kontakty. Wszystkie te rzeczy z dziedziny rocka były pomysłem mojego męża. Chociaż nie podobało mu się moje podejście do "Stairway to Heaven". Ale zamierzam to przerobić … i zrobić coś bardziej wiernego oryginałowi. Próbuję sprawdzić, czy Robert Plant może zaśpiewać. Może Jimmy Page mógłby też dołączyć? Nie mogę się doczekać, kiedy przyciągnę kilka wspaniałych osób, dziewczyn i chłopaków, aby zaśpiewać niektóre piosenki - powiedziała Dolly Parton w wywiadzie.