Dead  Star Talk

i

Autor: Materiały prasowe

DEAD STAR TALK z drugim albumem! "Solid State Chemicals" ukaże się w 2024 roku. Posłuchajcie singla "Twenty"

2023-10-19 17:45

Charakterystyczne, melodyjne brzmienie zespołu DEAD STAR TALK, napędzane gitarą, jest równie kosmopolityczne, jak sam zespół, który ma korzenie zarówno w Hamburgu, jak i Kopenhadze. Zespół tworzą dwaj gitarzyści - Christian Buhl, urodzony w Niemczech, ale wychowany w Belgii przez duńskich rodziców, a obecnie osiedlony w Hamburgu, oraz Günes Kocak, urodzony w Turcji, od wczesnego dzieciństwa mieszkający w Danii. Sekcja rytmiczna zespołu składa się z rodowitych mieszkańców Kopenhagi: Erika Jensena (gitara basowa) i Clausa Nielsena (perkusja).

"Solid State Chemicals" kontynuuje ścieżkę debiutanckiego albumu zespołu, "Too Many Too Much". Jest to pełny, zawierający dziesięć utworów album, wyprodukowany, nagrany, zmiksowany i zmastrowany przez legendarnego producenta Metalliki, zdobywcę nagrody Grammy, Flemminga Rasmussena, w jego Sweet Silence Studios w Kopenhadze, w Danii. Płyta pozostaje wierna charakterystycznemu, melodyjnemu, wielogłosowemu brzmieniu DEAD STAR TALK, jednocześnie eksplorując nowe obszary dźwiękowe, takie jak wykorzystanie unikalnych cech tureckiej gitary Saz. Słowami samego Flemminga Rasmussena:

"Praca nad 'Solid State Chemicals' naprawdę mnie zainspirowała. To wciąż jest DEAD STAR TALK, ale brzmienie jest bardziej złożone i wielowarstwowe niż nasze wcześniejsze prace. Myślę, że ten album sprawi, że wielu ludzi zrozumie, że zespół ten jest czymś znacznie większym niż tylko nostalgiczną podróżą do gitarowego rocka, do której czasami jest niesprawiedliwie sprowadzany".

Dead  Star Talk

i

Autor: Materiały prasowe

Utwory na albumie płynnie przechodzą od pewnych, shoegaze'owych dźwięków, do refleksyjnych i delikatnych ballad, eksplorując przy tym liryczną przestrzeń inspirowaną ruchem Pop Art, charakteryzującą się ukrywaniem głębszych znaczeń za pozornie prostymi, rozpoznawalnymi, ironiczno-masowymi melodiami. Rezultatem jest album, który jest zbyt pełen inspiracji, energii i mocy, żeby być dziełem wczesnych czterdziestolatków. A jednak dokładnie tym jest.

Pierwszy singiel z albumu, "Twenty", ukazał się 20 października 2023 roku i jest odważnym potwierdzeniem tego stwierdzenia. To głośny, melodyjny wybuch rockowej energii, opowiadający o akceptowaniu, przetwarzaniu i utrzymaniu zdrowego rozsądku w obecnych szalonych czasach pandemii, inflacji i dramatu nowej zimnej wojny.