Dave Mustaine o Megadeth: Chcemy stać się największym zespołem metalowym w historii

i

Autor: Materiały prasowe Dave Mustaine o tym, jakie ma ambicje wobec Megadeth

Dave Mustaine o Megadeth: "Chcemy stać się największym zespołem metalowym w historii"

2023-04-28 13:36

Zespół Megadeth ma na swoim koncie całą masę sukcesów, uważany jest za jedną z najlepszych metalowych formacji na świecie. Wygląda na to, że Dave'owi Mustaine'owi i tak jest mało. Muzyk nie ukrywa, że ma ambicję na to, by uczynić swoją grupę "największym metalowym zespołem w historii". Pytanie tylko, czy aby na pewno jest to konieczne?

Dave Mustaine założył zespół Megadeth w 1983 roku, niedługo po tym, jak, ze względu na problemy z agresją i alkoholem, został wyrzucony ze składu Metalliki. Muzyk do dziś ma o to żal do dawnych kolegów, a swoje emocje przedstawił chociażby w dokumencie Some Kind of Monster. Formacja "rudego" od samego początku postrzegana jest jako jeden z kluczowych graczy na metalowym rynku, który wypracował swój własny styl i którego albumy, takie jak Rust in Peace, Countdown to Extinction czy Youthanasia weszły już do kanonu. We wrześniu ubiegłego roku, po zmianach w składzie, grupa powróciła ze świetnym The Sick, the Dying... and the Dead!, który został nominowany do nagrody Grammy i okrzyknięty został jednym z najlepszych metalowych albumów 2022 roku. Obecnie Megadeth jest w trakcie trasy koncertowej, a już 23 lipca zagra w katowickim Spodku w ramach Triple Thrash Triumph. Nie można więc odmówić grupie sukcesów - Mustaine'owi jest jednak mało.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Megadeth będzie największym zespołem metalowym w historii? Takie założenie ma Dave Mustaine!

Lider grupy udzielił ostatnio wywiadu dla stacji radiowej TVK. W rozmowie z prowadzącym, Msą Ito, Dave powiedział wprost - jego głównym celem jest uczynić, by zespół Megadeth stał się największym zespołem metalowym w historii! Artysta jest przekonany, że jest to obecnie możliwe, przede wszystkim ze względu na genialnych muzyków, którzy tworzą teraz Megadeth. Uda się? Przypominamy, że obecnie Megadeth w skład Megadeth echodzą: perkusista Dirk Verbeuren, gitarzysta Kiko Loureiro i basista James LoMenzo. 

Myślę, że tak – i nie odbieram niczego żadnemu z byłych członków, ale wydaje się, że obecnie pasujemy do siebie najlepiej. Nie twierdzę, że ktoś jest lepszy od innych, ponieważ wszyscy jesteśmy naprawdę dobrymi muzykami i wszyscy jesteśmy bardzo miłymi ludźmi, ale myślę, że chemia jest naprawdę ważna. A rzeczy, które chcemy robić, pokrywają się bardziej, niż w jakimkolwiek innym składzie, który mieliśmy. Zawsze jest ktoś, kto chce czegoś innego. Nie tak jest z czwórką z nas. Naprawdę chcemy grać i bawić oraz być największym metalowym zespołem w historii - powiedział Dave w wywiadzie.