Czy to właśnie jest Rosie że słynnego przeboju AC/DC? Tak wyglądała kobieta-legenda!

i

Autor: Materiały prasowe Kim jest Rosie z przeboju AC/DC?

Czy to właśnie jest Rosie że słynnego przeboju AC/DC? Tak miała wyglądać kobieta-legenda!

2024-02-08 9:19

"Whole Lotta Rosie" to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych przebojów AC/DC. Utwór miał swoją premierę w latach 70., gdy wokalistą zespołu był jeszcze Bon Scott. Fanów grupy do dziś zastanawia, kim jest tytułowa Rosie. Pewien mężczyzna twierdzi, że udało mu się dotrzeć do zdjęcia kobiety. Teraz prosi świat o pomoc.

W 1977 roku, jako drugi singiel z albumu Let There Be Rock zespołu AC/DC, wydany został utwór Whole Lotta Rosie. Kompozycja została napisana przez Angusa i Malcolma Young i Bona Scotta, a opowiada historię jednonocnego romansu wokalisty z kobietą z Tasmanii o imieniu Rosie. Tekst numeru dość dokładnie zwraca uwagę na wymiary kobiety, szczególnie fakt, iż była dość dużą osobą, Scott twierdził, że była ona jedną z najlepszych kochanek, z jakimi miał możliwość spędzić noc. Fanów grupy od samego początku zastanawiało, kim jest prawdziwa Rosie - w 2021 roku autor biografii AC/DC, Jesse Finka stwierdził, iż udało mu się zidentyfikować bohaterkę utworu i jest nią Rosemaree (często pisownia stylizowana na Rose-Maree) Garcia, australijska pracownica seksualna, z którą Bon widywał się przez jakiś czas przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii. Kobieta zmarła w 1979 roku w wieku zaledwie 22 lat w wyniku przedawkowania narkotyków. Teraz sprawa ma swój ciąg dalszy.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Prawdziwa Rosie na fotografii?

Teraz Fink opublikował na swoim blogu fotografię twierdząc, iż przedstawia ona prawdziwą Rosie i jej przyjaciela, Graeme'a Fry'ego. Zdjęcie miało zostać wykonane w 1978 roku na Jackson Street w St Kilda w Melbourne. Publikacji towarzyszy apel do fanów AC/DC i wszystkich osób, które mogą mieć wiedzę w temacie, by zwrócili się ze wszystkim do autora bloga. Jest to szczególna prośba ze strony Tima Britona, bratanka Fry'ego. Mężczyzna wciąż żyje i chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o ostatnich chwilach życia Rosie. Poniżej fotografia Rosemaree Garcii - jednej z najsłynniejszych kobiet w świecie rocka.

Sprawa zamknięta. To cała Lotta Rosie. Istota ludzka – nie przedmiot grubego żartu. Mark Evans miał rację: miała rude włosy. Jest też znacznie mniej gigantyczna, niż sugeruje piosenka, ale Bon był urodzonym gawędziarzem. Szkoda tylko, że kryje się za tym taka smutna historia - brzmi podpis zdjęcia

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?
Listen on Spreaker.