Linkin Park pozwany przez byłego członka! Chodzi o minialbum Hybrid Theory

i

Autor: Materiały prasowe - fot. James Minchin Linkin Park pozwany!

QUIZ

Czy dobrze znasz Linkin Park? Quiz o zespole

2023-11-12 10:57

Zespól Linkin Park uznawany jest za jeden z najważniejszych dla nowej fali muzyki metalowej przełomu lat 90. i 2000. Formacja z wielkim powodzeniem funkcjonowała na rynku aż do 2017 roku, czyli do zdecydowanie przedwczesnej śmierci wokalisty, Chestera Benningtona. Linkin Park to wciąż jeden z najbardziej lubianych zespołów w świecie ciężkich brzmień - jak dobrze znasz jego historię? Sprawdź się!

Początki zespołu Linkin Park sięgają tak naprawdę roku 1996, gdy szkolni koledzy: Mike Shinoda, Rob Bourdon, i Brad Delson założyli kapelę, w ramach której zaczęli nagrywać swoje pierwsze piosenki i wydawać pierwsze małe wydawnictwa. Kształt zespołu, jego skład i nazwa kształtowy się przez kolejne trzy lata, aż w końcu jego członkiem został wokalista Chester Bennington, a kontrakt z grupą zdecydowała się podpisać wytwórnia Warner Bros. Formacja już jako Linkin Park dosłownie podbiła światowy rynek debiutanckim albumem Hybrid Theory. Krążek ukazał się 24 października 2000 roku i dziś wskazywany jest jako kluczowy dla brzmienia nu metalowego. Zespół z każdym kolejnym projektem umacniał swoją pozycję jednego z najważniejszych współczesnych zespołów sceny ciężkich brzmień. Do 2017 roku wydał on siedem płyt, niestety, raptem dwa miesiące po premierze ostatniego, One More Light, w wyniku śmierci samobójczej zmarł Chester Bennington. Choć zespól po tym tragicznym zdarzeniu jedynie zawiesił, a nie zakończył działalność, w obozie formacji tak naprawdę nie dzieje się nic, poza okazjonalnymi powrotami z nowymi wydaniami najsłynniejszych płyt, jak miało to miejsce w tym roku przy okazji 20-lecia krążka Meteora. 

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Quiz o zespole Linkin Park!

Czy Mike Shinoda i spółka zdecydują się kiedykolwiek na powrót bez Chestera w składzie? Tego nie wiadomo - pewne jest jednak to, że zespól wciąż ma ogromne rzesze fanów i fanek! Jesteś jednym lub jedną z nich? Sprawdź się w quizie o formacji! Uwaga, łatwo nie jest!

Co wiesz o zespole Linkin Park? Sprawdź się w quizie dla największych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy wokalista zespołu?