Queen

i

Autor: Materiały prasowe

Członkowie Queen jako figurki Funko Pop! Nawiązanie do kultowego teledysku i legendarnego występu

2024-02-13 13:06

Figurki Funko od lat cieszą się ogromną wręcz popularnością. Charakterystyczne, o dużych głowach i wyraźnie zaznaczonych czarnych oczach, mają bardzo duże rzesze fanów na całym świecie tym bardziej, że często w formie tych figurek przedstawiani są najsławniejsi bohaterzy popkultury. Teraz nowa kolekcja poświęcona została grupie Queen!

W 1998 roku Mike Becker w swoim własnym mieszkaniu postanowił założyć firmę, która zajmowałaby się produkcją niewielkich figurek kolekcjonerskich. Te od samego początku wyróżniał wygląd, a przede wszystkim fakt nieproporcjonalnie dużej głowy w stosunku do reszty "ciała" i umieszczone na niej ciemne oczy. Choć dość szybko pomysł znalazł swoje grono odbiorców, to przełomem stał się rok 2005, kiedy to firmę wykupił Brian Mariotti - to z jego inicjatywy nawiązano współpracę m.in. z Sony Pictures Entertainment, Paramount Pictures, Marvelem, Star Wars i wieloma innymi globalnymi przedsiębiorstwami. Dzięki temu w figurki zaczęły być przeistaczane słynne postaci ze świata kina, ale także muzyki, sportu czy literatury. Dziś figurki Funko zbierane są przez kolekcjonerów na całym świecie, a my mamy dobre wieści dla fanów zarówno tego formatu, jak i grupy Queen.

Queen - 5 ciekawostek o albumie "Jazz" | Jak dziś rockuje?

Freddie, Brian, Roger i John jako figurki Funko Pop!

Firma po raz kolejny zdecydowała się oddać hołd brytyjskiej legendzie muzyki i zaprojektowała aż trzy nowe zestawy figurek, nawiązujące do słynnych momentów w historii Queen. Pierwsza kolekcja nazywa się "I Want to Break Free" i są to figurki członków grupy, wystylizowane na postaci, które te przedstawili w teledysku do legendarnej kompozycji. Drugi zestaw to Panowie jako Funko w wydaniu z koncertu na Wembley z 1986 roku. Ostatnia propozycja to sam Freddie, a figurka odnosi się do teledysku do jego solowego singla, czyli I Was Born to Love You.

Na chwilę obecną kolekcje dostępne są do zakupu, także w Polsce, w przedsprzedaży, a ich wysyłka rozpocznie się wiosną (według strony Pixel Shop, na której znaleźć można figurki, w Polsce od maja 2024 roku.)

Queen Funko Pop!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. funko.com
Queen Funko Pop!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. funko.com
Freddie Mercury Funko Pop!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. funko.com