Cigarettes After Sex

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ebru Yildiz

muzyczne nowości

Cigarettes After Sex z drugim zwiastunem albumu "X's"

2024-04-17 11:43

Grupa udostępniła drugi singiel z nadchodzącego krążka, zatytułowany "Dark Vacay". Utwór łączy hedonistyczne wspomnienia z europejskiej trasy koncertowej - bieganie po Pradze, oszołomienie i upijanie się - z jego nowszymi doświadczeniami rozpadającej się jego relacji z dziewczyną.

W zeszłym miesiącu zespół Cigarettes After Sex ogłosił szczegóły nowego albumu „X’s" (premiera 7/12), a także nadchodzącą światową trasę koncertową, która obejmuje występy w niektórych z najbardziej kultowych miejsc na świecie, takich jak Madison Square Garden i londyńska O2 Arena, z kolejnymi datami w Korei, Indiach, Singapurze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Tajwanie i Ameryce Południowej, które zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Ta piosenka jest o romansie, który miałem kilka lat temu. Pojechaliśmy razem w trasę i mieliśmy szczęście odwiedzić te wszystkie wspaniałe miejsca, na początku dobrze się bawiąc. Jednak w miarę trwania trasy wszystko zaczęło się rozpadać i ostatecznie zerwaliśmy ze sobą. Żałowałem, że w jakiś sposób nie udało nam się dostrzec całego otaczającego nas piękna, zanim było za późno… - mówi Greg. 

Kiedy ukaże się album?

„X’s” ukaże się 12 lipca nakładem wytwórni Partisan Records. Z każdą płytą, od EP-ki z 2012 roku, przez debiutancki albumem „Cigarettes After Sex” z 2017 r i „Cry” z 2019 r. - Gonzalez był wierny swojej muzie - miłości. Ale podczas gdy poprzednie albumy czerpały z amalgamatu związków, w większości ich trzeci, niecierpliwie oczekiwany zatytułowany „X’s", koncentruje się tylko na jednym związku, który trwał cztery lata.

Ten okres był dla Gonzaleza okresem ogromnego rozwoju osobistego, ale to także w tych latach Cigarettes After Sex osiągnęli nowy, oszałamiający poziom w swojej karierze. Ich kariera z pewnością jest cały czas na fali wznoszącej, zaczynając powoli od wiralowego zamieszania wokół ich najwcześniejszej muzyki i przyspieszona przez nieustanną etykę koncertową, która wyniosła ich na wyżyny na całym świecie, od Chile po Egipt czy Indonezję i wszędzie pomiędzy.

Od czasu wydania "Tejano Blue", wraz z ogłoszeniem „X’s" i związaną z tym globalną trasą koncertową, Cigarettes After Sex zdobyli 20 milionów odtworzeń singla, który znalazł się na 43 playlistach Spotify New Music Friday, wraz z cyfrowym billboardem na Times Square. Cigarettes After Sex są obecnie #250 najczęściej streamowanym artystą na świecie na platformie, z ponad 25 milionami miesięcznych słuchaczy. Trasa koncertowa - która obejmuje takie miejsca jak Madison Square Garden, The Forum, o2 Arena i wiele innych - rozpoczęła się niesamowicie, wyprzedając się w Londynie, Warszawie, Sydney, Atenach, Brukseli, Lyonie, Kapsztadzie i nie tylko. Do tej pory sprzedano ponad 400 tysięcy biletów na całym świecie, a popyt sprawił, że dodano dodatkowe koncerty w Los Angeles, Londynie, Atenach, Melbourne i Sydney. Entuzjazm dla utworu doprowadził do dodania go do wielu playlist radiowych w całym kraju i szybkiego debiutu na Alternative Top 40. Wszystkie te działania mają miejsce w obliczu gwałtownego wzrostu w mediach społecznościowych, a zespół przekroczył granicę 4 milionów obserwujących na Instagramie i osiągnął pół miliona na TikToku z zaledwie trzema postami na platformie. Nie zadowalając się tym, że nowa muzyka ma cały swój blask, debiutancka płyta zespołu właśnie osiągnęła nowy szczyt na liście Billboard 200 w swoim 50. tygodniu na liście.

Cigarettes After Sex na koncertach w Polsce!

5 i 6 listopada zespół zawita do Polski i zagra koncerty na warszawskim Torwarze.

Sprawdź, na jakie koncerty w tym roku jeszcze czekamy: