Budka Suflera wraca z nową piosenką. Jest też mroczny teledysk

i

Autor: YouTube

Budka Suflera wraca z nową piosenką. Jest też mroczny teledysk

2022-09-21 10:30

Tajemnicze laboratorium, surowe betonowe korytarze, uzbrojona ochrona i przerażony pacjent, na którym zaraz zacznie się seria bolesnych badań – to nie horror, to ilustracja filmowa do nowej piosenki Budki Suflera. Weterani polskiego rocka wracają. Na pierwszy ogień wybrali naprawdę energetyczny numer.

Teledysk przedstawia historię rodem z popularnych obecnie opowieści dystopijnych: osamotniona jednostka w starciu z bezdusznym systemem. Znajduje oparcie i próbuje uciec, jednak czy naprawdę ma szansę wyrwać się z opresji? Tu odsyłamy Was do samego teledysku. Jeśli będziecie uważni, znajdziecie w nim także samych muzyków zespołu.

Jan Borysewicz w Esce ROCK - o koncercie MTV Unplugged i nie tylko!

Tekst do piosenki napisał Bogdan Olewicz, który jest prawdziwą instytucją w polskiej historii rocka. Współpracował z Perfectem, Lady Pank, Korbą, Zbigniewem Hołdysem, Anną Jantar, Urszulą, to on napisał „Autobiografię”, „Nie płacz Ewka”, „Czas wielkiej wody” czy „Jesteś lekiem na całe zło”. Tytuł nowego kawałka Budki, „Wontpliwości”, to nieprzypadkowa i przewrotna zabawa pisownią, która ma dodać mu dodatkowy kontekst. Muzyka to jeden z pozostawionych w spadku utworów przez nieodżałowanego Romualda Lipko.

Nowa piosenka Budki Suflera to także okazja do osłuchania się z nowym wokalistą. Jacek Kawalec nie próbuje kopiować Krzysztofa Cugowskiego ani innych, którzy śpiewali przed nim. Ma swój pomysł na kreację muzyczną i bardzo dobrze. Głos Kawalca brzmi mocno i świeżo. Piosenka zapowiada płytę „Skaza”, która ma ukazać się jeszcze w tym roku.