AC/DC - wyjątkowa książka o zespole ujrzy światło dzienne z okazji jego 50-lecia!

i

Autor: Materiały prasowe Książka o AC/DC pojawi się na rynku z okazji jubileuszu

AC/DC - wyjątkowa książka o zespole ujrzy światło dzienne z okazji jego 50-lecia!

2022-12-13 15:53

Już w przyszłym roku "najgłośniejszy zespół na świecie", czyli AC/DC, świętować będzie swoje pięćdziesięciolecie! Fani liczą na to, że grupa przygotowała dla nich trochę niespodzianek, na przykład w postaci nowego albumu i towarzyszącej mu trasy koncertowej. Na tę chwilę nic na ten temat nie wiadomo, ogłoszono natomiast, że światło dzienne ujrzy wyjątkowa, jubileuszowa książka.

Zespół AC/DC został założony w 1973 roku przez braci Malcolma i Angusa Young. Na początku działalności formacja przechodziła zmiany w składzie i dopiero pracowała nad swoim brzmieniem, a te unormowało się dwa lata później na debiutanckim albumie High Voltage, na którym pojawił się wokalista Bon Scott. Kolejne lata to kolejne wydawnictwa i walka o zdobycie międzynarodowego uznania - udało się to pod koniec lat 70. za sprawą takich płyt jak Let There Be Rock Highway to Hell. W 1980 roku członkowie grupy zmierzyć się musieli ze śmiercią Bona Scotta, którego w składzie zastąpił brytyjski wokalista Brian Johnson. AC/DC przez prawie pięćdziesiąt lat obecności na scenie zyskał miano "najgłośniejszego" i jednego z najważniejszych zespołów rockowych na świecie.

AC/DC - wyjątkowa książka o zespole ujrzy światło dzienne z okazji jego 50-lecia!

Już w przyszłym roku zespół będzie obchodził swoje pięćdziesięciolecie. Nie da się ukryć, że fani formacji liczą na to, że z tej okazji nie tylko wyda ona nowy album, ale także wyruszy w światową trasę koncertową. Na ten temat na chwilę obecną nic nie wiadomo, wiemy jednak, że coś dobrego dostaną fani książkowych biografii! 

Już w przyszłym roku, nakładem Rufus Publications, ukaże się licencjonowana książka AC/DC: 50 Years Of High Voltage Rock 'N' Roll, która szczegółowo przedstawi barwną historię grupy. Na chwilę obecną nie wiadomo nic na temat polskiego wydania wydawnictwa, gdy tylko coś się zmieni, na pewno o tym napiszemy!

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?