AC/DC

i

Autor: Materiały prasowe

AC/DC szykują się do ogłoszenia trasy? Niemiecki polityk podał datę pierwszego od lat występu zespołu w Europie!

2023-11-21 11:27

Fani zespołu AC/DC już od dobrych kilku lat czekają na wielki powrót formacji do koncertowania. Nadzieje tylko urosły w tym roku, gdy mija pięćdziesiąt lat od pojawienia się grupy na rynku. Okazja ta wydaje się być idealną do ogłoszenia wielkiej, światowej trasy - czyżby coś było na rzeczy? Plotki podsycił pewien niemiecki polityk.

Zespół AC/DC został założony w listopadzie 1973 roku, a swój pierwszy koncert dał dokładnie w Sylwestra tego samego roku. Prosta matematyka pokazuje jasno, że właśnie mija pięćdziesiąt lat od pojawienia się w świecie muzyki jednej z najważniejszych rockowych grup wszech czasów. Formacja ma na koncie już siedemnaście albumów, z czego najnowszy, Power Up, ukazał się w 2020 roku. Choć promocji płyty zazwyczaj towarzyszy wyruszenie w trasę koncertową, w przypadku ostatniego krążka AC/DC nie było to możliwe ze względu na ogólnoświatową pandemię. Teraz, gdy zdaje się, że sytuacja wróciła do normalności, pojawiły się głosy, że może to czas, by w końcu, po siedmiu latach od ostatniej trasy, wyruszyć w nową, tym bardziej, że okazja ku temu szczególna. Sam Brian Johnson próbował delikatnie dawać do zrozumienia, że coś jest na rzeczy, zaznaczył jednak, że "nie może powiedzieć zbyt dużo, gdyż nie pozwala mu menedżment". Wygadał się więc kto inny.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

AC/DC o krok od ogłoszenia trasy koncertowej na 2024 rok?

Plotki o tym, że zespół, po niezwykle udanym występie na Power Trip, zamierza objechać w przyszłym roku niemal cały świat, krążą już od dawna, szczegółów jednak brak. Wygadał się jednak Burmistrz Monachium, Dieter Reiter. Polityk podczas sesji rady miasta ujawnił, okazuje się, że wcale nie powinien był tego zrobić, że grupa zagra 12 czerwca 2024 roku na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Wieści te potwierdził także później w rozmowie z reporterem stacji Bayerischer Rundfunk, mówiąc, że nie wiedział, że "cała sprawa jest tajemnicą".

Mówi się, że koncert w Niemczech to dopiero początek - plotkuje się o występie AC/DC na słynnym Rock Im Rio w 2024 roku. Mocno czekamy na oficjalne wieści na ten temat!