Miasto rusza z kolejnym etapem przebudowy Marsa i Żołnierskiej

i

Autor: fot. UM Warszawa

Miasto rusza z kolejnym etapem przebudowy Marsa i Żołnierskiej

2021-07-14 10:51

Od soboty, 17 lipca, zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej. Drogowcy ruszają z budową drugiej estakady w kierunku centrum Warszawy. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia na tym odcinku od godziny 22.

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ

Zmiany w organizacji ruchu przy etakadzie

Kierowcy zauważą zmiany do godziny 22 w sobotę, 17 lipca. - Istniejąca już estakada nad skrzyżowaniem będzie obsługiwać ruch w obu kierunkach - do centrum i w stronę granicy miasta - mówi Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Ul. Żołnierska w rejonie prowadzonych prac zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Przed skrzyżowaniem z ul. Marsa pojawi się dodatkowy pas. Jeden pas będzie służył do jazdy na wprost (w ul. Rekrucką), drugi – do jazdy na wprost i do skrętu w prawo w ul. Marsa. Zlikwidowana zostanie możliwość skrętu w lewo w ul. Marsa w kierunku Rembertowa.

Czytaj także: Korupcja w starostwie w Wołominie - oskarżonych 13 osób

Ul. Marsa w rejonie prowadzonych robót (od skrzyżowania z ul. Żołnierską do wiaduktu nad torami kolejowymi) zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Jeden pas będzie też na jezdni od strony Rembertowa przed skrzyżowaniem z ul. Żołnierską i Rekrucką. Relacje na wlotach ulic Rekruckiej, Okularowej i Chełmżyńskiej pozostają bez zmian. Wprowadzana organizacja ruchu nie będzie miała istotnego wpływu na ruch pieszych i rowerzystów.

Zlikwidowana zostanie możliwość wjazdu w kierunku Trasy Siekierkowskiej z ul. Marsa w rejonie skrzyżowania z ul. Okularową i Chełmżyńską. Taka możliwość pozostanie na wysokości ul. Naddnieprzańskiej.

Budowa estakady to trzeci i ostatni etap przebudowy w tym rejonie. Prace potrwają do końca przyszłego roku.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Miasto rusza z kolejnym etapem przebudowy Marsa i Żołnierskiej