Koleje Mazowieckie

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Koleje Mazowieckie

WAKACYJNY ROZKŁAD SKM i KM - jak będą kursować pociągi w wakacje?

2021-06-14 15:46

W niedzielę, 13 czerwca, warszawska Szybka Kolej Miejska i Koleje Mazowieckie wprowadziły zmiany w rozkładach jazdy. Będą one obowiązywać przez całe wakacje, do 28 sierpnia. W naszym artykule sprawdzicie, jak będą kurusować pociągi.

Wakacyjny rozkład jazdy - SKM i KM wprowadzają letnie zmiany w kursowaniu pociągów. Nowy rozkład obowiązuje od 13 czerwca do 28 sierpnia. Konieczność wprowadzenia zmian w okresie wakacyjnym wymuszona została między innymi trwającym remontem stacji Warszawa Zachodnia. Na stronie Kolei Mazowieckich możemy przeczytać - Z uwagi na ograniczoną liczbę krawędzi peronowych na stacji Warszawa Zachodnia, jak również kolizyjny ruch w rejonie stacji Warszawa Włochy, część pociągów KM kursuje w zmienionych godzinach lub ma wydłużone czasy przejazdu. Co się zmieni? Jak będą jeździć pociągi w wakacje? Dowiecie się tego z dalszej części artykułu.

Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn

Koleje Mazowieckie - rozkład jazdy na wakacje 2021

Jak wygląda kursowanie pociągów KM w wakacje? Poniżej zamieszczamy informacje o zmianach w rozkładzie, które ukazały się na stronie Kolei Mazowieckich.

 • Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice: W dniach 18 – 27 czerwca w godzinach nocnych z uwagi na prace związane z siecią trakcyjną ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Wybrane pociągi będą kursowały z pominięciem stacji na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków. W tym czasie nie będzie kursował pociąg nr 19347 relacji Warszawa Wschodnia odj. 21:48 – Grodzisk Maz. przyj. 22:37.
 • Linia nr R2 Warszawa – Łuków: Z uwagi na naprawę przejazdów w godzinach 22:00 – 4:00 wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów w poniższych terminach: 25 – 28 czerwca oraz 2 – 5 lipca w stacji Warszawa Rembertów będzie zamknięta jedna krawędź peronowa; 16 – 19 lipca oraz 23 – 26 lipca na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna;
 • 30 lipca – 2 sierpnia oraz 6 – 9 sierpnia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów: Część pociągów będzie odwołana, niektóre nie zatrzymają się na stacji Warszawa Rembertów.
 • Linia nr R3 Warszawa – Łowicz: Wciąż trwa remont stacji Łowicz Główny oraz modernizacja odcinka Sochaczew – Bednary. Dodatkowo w dniach 1 – 14 lipca z uwagi na konieczność sprawdzenia systemu sterowania ruchem kolejowym rozkład jazdy ulegnie zmianie.
 • Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna: Na linii wciąż będą trwały prace modernizacyjne. W dniach 13 – 27 czerwca ruch pociągów ma być prowadzony po obu torach do przystanku osobowego Lesiów. Natomiast na odcinku Radom – Lesiów przewóz podróżnych nadal będzie odbywał się zastępczą komunikacją autobusową. 28 czerwca skończą się utrudnienia związane z uciążliwymi przesiadkami i podróżni dojadą bezpośrednio z Radomia do Warszawy pociągiem. Od tego dnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Dodatkowo planujemy uruchomić nowy pociąg przyspieszony ze Skarżyska Kamiennej odj. 4:15 (w stacji Radom odj. 4:59) do Warszawy Zachodniej przyj. 6:19 i dalej do Warszawy Głównej przyj. 6:23.
 • Linia nr R9 Warszawa – Działdowo: Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia część pociągów KM skończy bieg na stacji Warszawa Gdańska i Warszawa Wola.
 • Linia nr R31 Sierpc – Kutno: Z uwagi na prace utrzymaniowo – naprawcze w stacji Płock Trzepowo pociągi KM w całej organizacji zamknięciowej nie zatrzymają się na tej stacji.
 • Linia nr R61 Tłuszcz – Ostrołęka: W związku z pracami utrzymaniowo – naprawczymi wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów od 28 czerwca do 27 lipca. W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.
 • Linia nr R81 Dęblin – Radom: Przez cały okres rozkładu jazdy będą trwały prace utrzymaniowo naprawcze na całej linii w związku z tym rozkład będzie ulegał częstym zmianom.
 • Linia nr R91 Nasielsk – Sierpc: Z uwagi na prace utrzymaniowo – naprawcze od 1 lipca do 15 sierpnia na całym odcinku Nasielsk – Sierpc kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Ponadto w okresie letnim KM uruchamia pociąg Słoneczny, który kursuje z Warszawy nad Bałtyk.

SKM - rozkład jazdy na wakacje 2021

Jakie zmiany na wakacje wprowadza warszawska Szybka Kolej Miejska? Sprawdźcie poniżej:

 • Pociągi SKM linii S3 - kursują na skróconej trasie Radzymin / Wieliszew / Legionowo – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8. Obsługę odcinka pomiędzy Warszawą Zachodnią a Lotniskiem Chopina zapewniają pociągi SKM S2 i Kolei Mazowieckich. Wybrane pociągi SKM S3 w dalszym ciągu będą zaczynać i kończyć bieg na przystankach Warszawa Wola i Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska.
 • Pociągi SKM linii S9 - zaczynają i kończą kursy na stacji Warszawa Zachodnia peron 8, a pozostałe na przystankach Warszawa Wola i Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska.

Dokładne rozkłady kursowanie pociągów linii S1, S2, S3 i S9 znajdziecie na stronie SKM.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: WAKACYJNY ROZKŁAD SKM i KM - jak będą kursować pociągi w wakacje?