Fotoradary na moście Poniatowskiego zdały egzamin! Kierowcy zwolnili

i

Autor: zdm.waw.pl Fotoradary na moście Poniatowskiego zdały egzamin! Kierowcy zwolnili

Fotoradary na moście Poniatowskiego zdały egzamin! Kierowcy zwolnili

2021-10-04 15:58

Fotoradary na stołecznym moście Poniatowskiego zdały egzamin! Jak wynika z analiz Zarządu Dróg Miejskich, kierowcy faktycznie zwolnili. Obecnie średnia prędkość pojazdów wynosi 44,5 km/h. To zdaniem Zarządu przyczyni się z pewnością do poprawy bezpieczeństwa. Dotychczasowe statystyki były bowiem przerażające.

Fotoradary zdały egzamin

Fotoradary na stołecznym Moście Poniatowskiego się sprawdziły. Jak wynika z analiz Zarządu Dróg Miejskich - kierowcy zwolnili i to znacznie! Rzecznik ZDM, Jakub Dybalski, wskazuje, że jeszcze trzy lata temu prędkość na Moście przekraczało blisko 85 proc. kierowców.

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE

- Nasze rejestratory złapały 370 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h, czyli powinni stracić prawo jazdy. Tymczasem w środę taki kierowca trafił się tylko jeden. Oczywiście nadal zdarzają się kierowcy przekraczający prędkość, średnio co czwarty. Ale zazwyczaj te przekroczenia są niewielkie - mówi Jakub Dybalski.

Fotoradary zwiększają bezpieczeństwo

Mniejsza prędkość, którą wymuszają fotoradary oznacza większe bezpieczeństwo - przypomina Jakub Dybalski.

- Między 2015, a 2019 roku na moście Poniatowskiego zdarzyło się 26 wypadków. Przyczyną większości z nich (16) była nadmierna prędkość. W tych wypadkach zginęły trzy osoby - mówi Jakub Dybalski.

QUIZ. Polskie powstania. Warszawskie, listopadowe, jakie jeszcze? Dopasuj daty i zdąbądź komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Które polskie powstanie wybuchło w 1863 r.?

W ciągu dwóch pierwszych tygodni działania fotoradary zrobiły ponad 6 tys. zdjęć kierowcom, którzy jechali szybciej niż dozwolone 50 km/h.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Fotoradary na moście Poniatowskiego zdały egzamin! Kierowcy zwolnili