Telewizja naziemna

i

Autor: pixabay.com Od 2022 roku standard nadawania naziemnej telewizji ma wejść na wyższy poziom

Zmiana standardu telewizji - OSZUSCI CHCĄ NA TYM ZAROBIĆ! Poznajcie ich sposób

2022-02-10 11:18

Polska wkrótce przejdzie na nowy standard nadawania telewizji naziemnej. DVB-T2/HEVC zastąpi DVB-T. Oszuści już teraz starają się na tym zarobić. W jaki sposób? Dowiedzcie się tego z naszego artykułu, by uniknąć podstępu.

Polska przygotowuje się do zmiany standardu nadawania telewizji naziemnej. Włączanie DVB-T2/HEVC rozpocznie się pod koniec marca od województw dolnośląskiego i lubuskiego. Operacja w całym kraju ma się zakończyć w czerwcu. Po tym terminie standard DVB-T nie będzie już działał. Większość Polek i Polaków ma telewizory i dekodery obsługujące nowy standard DVB-T2 lub posiadające kodek HEVC. Szacuje się jednak, że około 2,3 mln. odbiorców posiada sprzęt pracujący tylko na DVB-T, co uniemożliwi oglądanie telewizji. Dla tej grupy rząd przeznaczył specjalny bon w wysokości 100 zł na zakup nowego dekodera obsługującego DVB-T2/HEVC. Tymczasem już wykrywane są próby oszustw związanych ze zmianą standardu nadawania. Na czym polegają? O tym w dalszej części artykułu.

Tak wygląda bezcenny manuskrypt z XV wieku, który władze Polski chcą przekazać Węgrom

Nieuczciwi sprzedawcy wciskają sprzęt, który wkrótce będzie do wyrzucenia! Ustawa, którą zaproponowaliśmy wprowadza za takie działania surowe kary.

Oszuści sprzedają stary sprzęt

Większość nowych telewizorów ma fabryczną funkcję obsługi DVB-T2/HEVC. Problem dotyczy więc głównie przestarzałych dekoderów. Wiele z tych urządzeń w Polsce obsługuje tylko DVB-T2 i nie posiada kodeka HEVC. Te muszą zostać wymienione. Udając się do dużych sklepów z elektroniką znajdziemy wyłącznie nowe dekodery, jednak na całej sytuacji próbują skorzystać oszuści. Na portalach aukcyjnych wystawiają oni dekodery, które wkrótce będą do niczego nieprzydatne! O ich sposobie informował na Twitterze między innymi pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Janusz Cieszyński zamieścił krótkie wideo opatrzone podpisem:

Kary dla oszustów i nieuczciwych sprzedawców

Ktoś, kto da się nabrać na taka sztuczkę będzie nieprzyjemnie zaskoczony, gdy telewizor przestanie odbierać sygnał TV. Najlepiej jest więc dokładnie sprawdzać ofertę i upewniać się, czy dekoder obsługuje DVB-T2/HEVC. Rząd zamierza zaś walczyć z tego typu oszustwami. Kary, o których wspomina Cieszyński, zapisane zostały w projekcie dotyczącym zmiany standardu telewizji naziemnej. Sankcje będą nakładane na sprzedawców i podmioty oferujące sprzęt niekompatybilny z nowym standardem.

Źródło: Zmiana standardu telewizji - OSZUSCI CHCĄ NA TYM ZAROBIĆ! Poznajcie ich sposób