Te dwa amerykańskie ziomki chcą pozwać producenta marihuany. Uważają, że jego ziele za mało kopie

i

Autor: Pixabay

Te dwa amerykańskie ziomki chcą pozwać producenta marihuany. Uważają, że jego ziele za mało kopie

2022-11-02 12:15

Klient płaci, klient wymaga. W amerykańskim stanie Kalifornia, gdzie palenie marihuany jest zalegalizowane, do sądu trafił bardzo ciekawy pozew. Dwóch mężczyzn poskarżyło się na firmę DreamFields, produkującą między innymi gotowe skręty o nazwie „Jeeter”. Mają one mieć za małą zawartość THC.

To właśnie ta substancja odpowiada za efekt psychoaktywny konopi. THC czyli tetrahydrocannabinol zmniejsza uwalnianie acetylocholiny i noradrenaliny, wpływając na rozluźnienie i lekkie otępienie. Firma DreamFields promuje się jako ta, której produkty mają więcej THC niż inne. Tymczasem, wedle treści cytowanego przez CBS News pozwu zamiast 46% zawierają jedynie 23-27%.

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Co ciekawe, elementem argumentacji pozywających jest raport strony Weed Week, która przebadała popularne na amerykańskim rynku produkty z THC. Wszystkie spod znaku Jeeter miały mniej tej substancji niż obiecywał na opakowaniach i w reklamach.

W treści pozwu nie podano wysokości odszkodowania, którego domagają się dwaj miłośnicy palenia. Kalifornia od początku legalizacji zielonego biznesu jest obserwowana przez inne stany i międzynarodową społeczność. Jak na razie wygląda na to, że uwolnienie konopi jest opłacalne, bo tylko w ubiegłym roku sprzedaż marihuany w tym stanie przyniosła 5,7 miliarda dolarów dochodu.