Sinfonia Varsovia

i

Autor: YouTube Sinfonia Varsovia

Sinfonia Varsovia: MAKIETA pozwoli wam zobaczyć wnętrze nowej sali - gdzie i kiedy ją zwiedzać?

2021-04-29 7:50

Choć otwarcie nowej sali koncertowej orkiestry Sinfonia Varsovia planowane jest dopiero na 2026 rok, już teraz warszawiakom i warszawiankom dana zostaje możliwość zobaczenia jej wnętrza! Dowiedzcie się, gdzie i w jakich dniach będzie można zwiedzić specjalną makietę akustyczną.

Sinfonia Varsovia zyska swoją nową salę koncertową najprawdopodobniej w 2026 roku. We wnętrzu, zaprojektowanym prez austriackiego architekta Thomasa Puchera, podziwiać będziemy mogli między innymi wspaniałe, ułożone w pierścienie balkony. Najważniejsza dla melomanów jest jednak akustyka tego miejsca. To też zostało już zbadane przez projektantów. Właśnie w tym celu stworzono specjalną makietę akustyczną, która dokładnie odwzorowuje wnętrze przyszłej sali Sinfonia Varsovia. Choć zbudowana została w skali 1:10, odbyły się w niej już pierwsze prawdziwe koncerty! Muzycy orkiestry zagrali je po to, by można było przetestować akustykę sali. Teraz wnętrze makiety będą mogli zobaczyć też mieszkańcy i mieszkanki Warszawy. Dowiedzcie się, gdzie i kiedy zobaczyć makietę.

Sinfonia Varsovia - gdzie i kiedy zwiedzać makietę akustyczną?

Jakość dźwięku sali sprawdzono w bardzo prosty sposób - wewnątrz makiety zagrali muzycy, którzy już za kilka lat będą występować na scenie Sinfonii Vavsovii. Swoje wykonania zaprezentowali... tysiącom drewnianych ludzików imitującym widownię. Co ciekawe, te mini koncerty możemy znaleźć w sieci. Na kanale YouTube Sinfonia Varsovia posłuchamy jednego z występów z serii Koncerty w skali i obejrzymy krótki reportaż poświęcony makiecie.

Teraz ta wyjątkowa konstrukcja będzie dostępna dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jej wnętrze. Na 29 kwietnia zaplanowano ustawienie makiety na Placu Defilad. Zwiedzać będzie ją można do 28 maja - codziennie w godzinach 8–20. Poza podziwianiem wnętrza, będzie się też można dowiedzieć sporo o historii instytucji i orkiestry Sinfonia Varsovia.

Źródło: Sinfonia Varsovia: MAKIETA pozwoli wam zobaczyć wnętrze nowej sali - gdzie i kiedy ją zwiedzać?