Połowa warszawskich szkół zamknięta przez Covid-19. Ratusz grzmi

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Połowa warszawskich szkół zamknięta przez Covid-19. Ratusz grzmi

Połowa warszawskich szkół zamknięta przez Covid-19. Ratusz grzmi

2021-11-19 19:35

Już połowa warszawskich szkół jest zamknięta! Wiceprezydentka Warszawy ostrzega, że gdy rok temu wprowadzono lockdown oświatowy, zamkniętych było znacznie mniej placówek. Ratusz domaga się obostrzeń. Co na to rząd?

- Dziś 408 placówek oświatowych ma zawieszone zajęcia (392 częściowo i 16 całkowicie) - to 50 proc. - informuje na Twitterze Renata Kaznowska, wiceprezydentka odpowiedzialna za kwestie szkolnictwa. - 17.X.2020 r., kiedy wprowadzano lockdown oświatowy, zamkniętych było 65 placówek (59 częściowo i 6 całkowicie). Żadnych obostrzeń? Czekamy na kolejny lockdown? To jest ta strategia? - napisała.

Ratusz domaga się od rządu zamknięcia szkół. Ministerstwo Zdrowia jednak wielokrotnie podkreślało, że nie planuje wprowadzić lockdownu. W środę 17.10. rzecznik resortu podkreślił, że póki co rząd zamierza się skupić na obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz na przestrzeganiu obostrzeń, które obecnie obowiązują.

Czytaj także: Jesteś zaszczepiony? Dostaniesz WAŻNĄ WIADOMOŚĆ SMS! Lepiej jej nie kasuj

Póki co czwarta fala koronawirusa wciąż się rozpędza. Jak informują naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy przygotowali model pandemii, szczytu pandemii należy się spodziewać na początku grudnia. Będzie to blisko 40 tys. zakażeń dziennie. Według oficjalnych informacji ostatniej doby odnotowano ponad 23 tys. nowych zakażeń. Najwięcej w woj. mazowieckim.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Warszawa w literaturze. To wypada wiedzieć, nawet jak czytanie to nie twoja pasja

Pytanie 1 z 10
Stanisław Grzesiuk w "Boso, ale w ostrogach" pięknie opisał realia przedwojennej Warszawy. Głównie jakiej części?
Energylandia stroi się na święta. 26 listopada odbędzie się huczne odpalenie wielkiej choinki
Źródło: Połowa warszawskich szkół zamknięta przez Covid-19. Ratusz chce lockdownu