Samochód dostawczy jedzie po chodniku przy Polnej

i

Autor: Fot. screen YouTube Stop Cham Warszawa / https://www.youtube.com/channel/UCgS7hePul99bDcP7dkmNM2A

Patodostawczak w Warszawie - kierowca jeździ po chodniku, cofa nie widząc pieszych [WIDEO]

2021-12-28 12:20

Kierowca samochodu dostawczego, nie przejmując się przepisami, jedzie wzdłuż chodnika przy ul. Polnej i cofa nie widząc pieszych. Jego zachowanie zostało utrwalone na wideo. Możecie je obejrzeć w naszym artykule.

Ciężko uwierzyć w to, co robi ten kierowca! Na wideo nagranym przy ulicy Polnej widać, jak auto dostawcze przez około 140 metrów jedzie wzdłuż chodnika manewrując między donicami i świeżo zasadzonymi drzewkami. Przechodnie muszą schodzić mu z drogi. Po wyładowaniu, auto zaczyna cofać, a autor nagrania udowadnia, że kierowca nie widzi ludzi znajdujących się za samochodem. Mężczyzna za kierownicą złamał w ten sposób co najmniej cztery przepisy ruchu drogowego. Wszystko wskazuje na to, że robił to już wcześniej! Dowodem ma być widoczne na nagraniu drzewko, które dostawczak złamał kilka dni wcześniej. Film znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Czytaj też: RADIOWÓZ MIĘDZY SZLABANAMI - niebezpieczna sytuacja w Ząbkach [WIDEO]

Poradnik Zdrowie: wpływ smogu na zdrowie

Złamane cztery przepisy ruchu drogowego!

Nagranie pojawiło się na kanale Stop Cham Warszawa. Jego autor wylicza wykroczenia kierowcy. To: jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych, jazda wzdłuż po chodniku, zatrzymanie się na chodniku z dala od krawędzi jezdni i zatrzymanie się na chodniku pojazdem o wadze powyżej 2,5 tony.

Z nagrania dowiadujemy się, że chodnik remontowany był rok wcześniej. Widzimy też młode drzewko złamane podczas cofania samochodu dostawczego kilka dni wcześniej. Kierowca cofa i tym razem, najprawdopodobniej nie widząc nikogo za sobą. Następnego dnia znów udało się go zobaczyć w tej okolicy, lecz tym razem dostrzegł kamerującego i podjechał do sklepu prawidłowo, czyli od zaplecza. Obejrzyjcie to wszystko na poniższym wideo.

Stanowisko sieci sklepów Żabka

Do naszego artykułu odniosła się sieć sklepów Żabka. Kierowca na nagraniu zamieszczonym w sieci przez Stop Cham Warszawa wykonywał bowiem dostawy do jednej z placówek sieci. Żabka Polska stanowczo potępia jego zachowanie. Pełną treść stanowiska wystosowanego przez biuro prasowe sieci zamieszczamy poniżej:

Jest nam niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji i z całą stanowczością potępiamy takie zachowanie. Dostawca nie zachował obowiązujących w naszej sieci standardów realizacji dostawy, wobec czego zostaną wobec niego wyciągnięte konsekwencje. Prewencyjnie przypomnieliśmy wszystkim kierowcom zasady dostaw do naszej sieci. Zadeklarowaliśmy już Zarządowi Dróg Miejskich w Warszawie pokrycie wszelkich szkód związanych z wjazdem na chodnik.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Patodostawczak w Warszawie - kierowca jeździ po chodniku, cofa nie widząc pieszych [WIDEO]