Muzeum Narodowe w Warszawie

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland's Photostream flickr.com Muzeum narodowe w Warszawie

Noc Muzeów 2022 w Warszawie - kiedy tegoroczna edycja wydarzenia?

2022-02-01 11:34

Tego dnia warszawskie muzea, galerie, instytucje publiczne i kulturalne otworzą się dla mieszkańców i mieszkanek miasta. Wszystkie zwiedzimy za darmo! Ponadto będziemy mieli okazję zobaczyć miejsca niedostępne na co dzień. Z naszego artykułu dowiecie się, kiedy jest Noc Muzeów 2022.

Noc Muzeów 2022 w Warszawie będzie jedną z najważniejszych tegorocznych imprez kulturalnych stolicy! Każda edycja wydarzenia przyciąga tłumy zwiedzających, którzy przez całą noc mogą zaglądać do muzeów, instytucji kultury, placówek publicznych, oraz miejsc na co dzień niedostępnych, jak między innymi Fabryka Wedla, warszawskie Filtry czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Oprócz tego na warszawskich ulicach pojawiają się zabytkowe pojazdy transportu miejskiego. Moc atrakcji czeka nas i tym razem. Rejestracje instytucji chcących wziąć udział w wydarzeniu już ruszyły. Na kiedy zaś zaplanowano samą Noc Muzeów 2022? Datę znajdziecie w dalszej części artykułu.

Przejechaliśmy Trasą Łazienkowską w godzinach szczytu. Gdzie są wąskie gardła?

Kiedy jest Noc Muzeów 2022 w Warszawie?

Noc Muzeów 2022 będzie już 18. edycją wydarzenia. Odbędzie się ono 14 maja. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, opierać się będzie na trzech możliwościach udziału: zwiedzaniu online, wydarzeniach na zewnątrz oraz odwiedzaniu wnętrz poszczególnych placówek. Informacje na temat Nocy Muzeów 2022 w Warszawie możecie śledzić na Facebooku wydarzenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Noc Muzeów 2022 w Warszawie - kiedy tegoroczna edycja wydarzenia?