Gdzie jest burza? Radar burz na żywo. Mapa burz online

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Gdzie jest burza? Radar burz na żywo. Mapa burz online

IMGW ostrzega: Burze na Mazurach! Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE 11.06.2021]

2021-06-11 8:28

Mamy coraz wyższe temperatury, a co za tym idzie - więcej burz. Te mają pojawić się w piątek (11 czerwca) we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. O której zagrzmi na Mazurach? Śledź radar burz na żywo na specjalnej mapie online. Znajdziesz ją w naszym materiale poniżej.

W piątek pogoda podobna do czwartkowej. Wciąż będzie bardzo ciepło. Maksymalna temperatura wyniesie od 22 do 26 stopni. Trochę chłodniej nad morzem i w obszarach podgórskich 18 – 22 stopnie Celsjusza. Synoptycy ostrzegają, że choć na ogół będzie pogodnie, to miejscami zaczną się pojawiać chmury, a nawet burze. Tych należy spodziewać się m.in. w części województwa warmińsko-mazurskiego - na Mazurach. Tam Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Obowiązuje ono od godziny 11.00 do 20.00.

- Lokalnie prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu o wydajności do około 20 mm, porywy wiatru do 60 km/h i drobny grad - informują synoptycy z IMGW.

W tym czasie powinniśmy szczególnie na siebie uważać. Jeżeli mamy taką możliwość, najlepiej pozostać w domu.

Raport z Anteny 10.06

Gdzie jest burza na Warmii i Mazurach? Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE]

W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.

Źródło: IMGW ostrzega: Burze na Mazurach! Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE 11.06.2021]