Brakuje miejsc dla chorych na Covid-19. Piilnie potrzebny szpital tymczasowy

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Brakuje miejsc dla chorych na Covid-19. Piilnie potrzebny szpital tymczasowy

Brakuje miejsc dla chorych na Covid-19. Piilnie potrzebny szpital tymczasowy

2021-11-02 18:35

Mazowsze znów z najwyższą liczbą nowych zakażeń koronawirusem. W szpitalach marszałkowskich brakuje miejsc dla pacjentów covidowych. Poproszono o pilne uruchomienie szpitala tymczasowego.

Coraz więcej zakażeń na Mazowszu. Według statystyk z poniedziałku 2 listopada, odnotowano 4 514 nowych przypadków - w tym najwięcej, bo aż 1093 w woj. mazowieckim. Na drugim miejscu znalazło się woj. lubelskie - 597 przypadków. Należy pamiętać, że poniedziałkowe statystyki zwykle są zaniżone ze względu na mniejszą liczbę wykonanych testów.

W szpitalach marszałkowskich sytuacja jest szczególnie trudna. - Po długim weekendzie obserwujemy kolejny wzrost liczby pacjentów z koronawirusem w szpitalach marszałkowskich na Mazowszu. Obecnie na 280 łózek covidowych hospitalizowanych jest aż 369 pacjentów z koronawirusem lub z jego podejrzeniem - informuje rzeczniczka urzędu marszałkowskiego, Marta Milewska.

Czytaj także: Szpital Praski przekształcony w covidowy! Jest decyzja ministerstwa

Najtrudniejsza sytuacja jest na północy Mazowsza. - Dyrekcja szpitala w Płocku wystąpiła dziś do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o pilne uruchomienie szpitala tymczasowego. Jak przekonuje dyrektor szpitala wojewódzkiego, placówka ma olbrzymie problemy z zapewnieniem miejsc dla chorych z Covid-19 zgłaszających się na SOR. Osób takich jest coraz więcej z uwagi na zapełnienie się szpitala w Sierpcu. Na zwiększenie liczby łóżek czeka także Szpital kolejowy w Pruszkowie, który jest gotowy przygotować 120 łóżek covidowych, o czym poinformował służby wojewody w zeszłym tygodniu - podkreśla Milewska.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz z ortografii. Wskaż brakującą literę!

Pytanie 1 z 10
sku_ka
Poradnik Zdrowie - Mikroskładniki
Źródło: Brakuje miejsc dla chorych na Covid-19. Pilnie potrzebny szpital tymczasowy