Babcia napadła na policjanta? Uderzyła go torebką, zabrał ją radiowóz. Co jej grozi?

i

Autor: https://oko.press/pilne-polska-babcia-juz-na-wolnosci-dostala-zarzuty-karne/ Babcia napadła na policjanta? Uderzyła go torebką, zabrał ją radiowóz. Co jej grozi?

Babcia napadła na policjanta? Uderzyła go torebką, zabrał ją radiowóz. Co jej grozi?

2020-11-13 12:18

Babcia napadła na policjanta? Mundurowi próbowali zatrzymać panią Katarzynę Augustynek, znaną jako Polska Babcia, gdy ta wybierała się na obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Między mundurowymi, a kobietą doszło do przepychanki. Działo się to na Krakowskim Przedmieściu 10 listopada 2020 ok. godziny 08:00. Co grozi Pani Katarzynie?

Pani Katarzyna jest dobrze znana jako działaczka inicjatywy Polskie Babcie. Na stronie OKO.Press czytamy o zdarzeniu:

Funkcjonariusze nie chcieli pozwolić, by Katarzyna Augustynek przeszła na pl. Piłsudskiego, gdzie miały odbyć się uroczystości związane z kolejną miesięcznicą smoleńską. Gdy Babcia nie chciała ustąpić, doszło do przepychanek. Policjanci siłą umieścili ją w furgonetce i zawieźli na komendę.

W obronie kobiety pod posterunkiem na ul. Wilczej zgromadziła się kilkunastoosobowa demonstracja. Głównym hasłem protestujących było: „Zdejmij mundur, przeproś babcię!”

Polska Babcia lub Babcia Kasia została już wypuszczona z komendy przy ul. Wilczej w Warszawie. Wydarzenie tłumaczy tym, że chciała jedynie przejść prze Plac Piłsudskiego. Pani Katarzynie  za napaść na funkcjonariusza może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pan Stefan szacuje straty po podpaleniu jego pracowni
Źródło: Babcia napadła na policjanta? Uderzyła go torebką, zabrał ją radiowóz. Co jej grozi?