Popularne seriale

“Sex Education” powróci z 5. sezonem? Wyjaśniamy, co dalej z serialem Netfliksa

2023-09-21 15:10

“Sex Education” to jeden z najlepszych seriali jakie dał nam Netflix. Popularna produkcja z gatunku young adult zadebiutowała w serwisie w 2019 roku i szybko zaskarbiła sobie przychylność widzów. Teraz zaś światło dzienne ujrzał już czwarty sezon i pojawia się pytanie – czy ostatni? Już wyjaśniamy.

Gwoli przypomnienia tudzież wyjaśnienia dla tych, którzy nie mieli jeszcze styczności z tym cudem – “Sex Education” nakreśla nam losy licealisty imieniem Otis (w tej roli Asa Butterfield), który postanawia założyć w szkole poradnię ds. seksualnych. Zaplecze wiedzy ma spore, bowiem jego rodzicielka (w tej roli wspaniała Gillian Anderson) z zawodu jest właśnie seksuologiem. W rozkręceniu biznesu Otisowi pomaga najlepszy przyjaciel – pozytywnie zakręcony Eric, oraz szkolna outsiderka z nadszarpniętą reputacją – Maeve.

21 września 2023 roku ukazał się czwarty sezon “Sex Education”, na który przyszło nam nieco poczekać – było jednak warto, o czym pisaliśmy wam w załączonej poniżej recenzji. Ale wybiegnijmy w przyszłość – czy to już koniec naszej przygody z Otisem i ekipą? Nie mamy dobrych wieści.

CZYTAJ TAKŻE: Czy “Sex Education” kończy w szczytowej formie? Oceniamy 4. sezon serialu Netfliksa

“Sex Education” – sezon 5 powstanie?

Jeszcze przed debiutem czwartej odsłony, Netflix oficjalnie ogłosił, że jest to finałowy sezon. Piąty zatem nie powstanie. Przyczyny tej decyzji nie zostały ujawnione, ale od dawna pojawiały się doniesienia o rezygnacji kolejnych członków obsady, zatem to mogło zawarzyć na losie serialu.

“Sex Education” – obsada. Kto wystąpił w serialu Netfliksa?

Pierwsze skrzypce grają tu wspomniani Asa Butterfield i Gillian Anderson, a na ekranie towarzyszą im między innymi:

  • Emma Mackey jako Maeve Wiley,
  • Ncuti Gatwa jako Eric Effiong,
  • Connor Swindells jako Adam Groff,
  • Alistair Petrie jako Michael Groff,
  • Kedar Williams-Stirling jako Jackson Marchetti,
  • Aimee Lou Wood jako Aimee Gibbs,
  • Mimi Keene jako Ruby Matthews,
  • Tanya Reynolds jako Lily Iglehart.

Jack Gleeson w “Sex Education” – kojarzycie go z innego popularnego serialu

Co ciekawe, w 4. sezonie “Sex Education” w gościnnej roli pojawił się Jack Gleeson. Wcielił się on w narko-kumpla brata Maeve, który pojawił się w kilku zabawnych scenach. Wielu z was mogło odnieść wrażenie, że gdzieś go już widzieliście – i mieliście rację. W latach 2011-2014 grał on bowiem znienawidzonego przez miliony króla Joffreya Baratheona w “Grze o tron”

WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)
Źródło: “Sex Education” powróci z 5. sezonem? Wyjaśniamy, co dalej z serialem Netfliksa