Rob Halford wskazał boga rocka. Wybór zaskakuje?

2020-10-19 13:28
Ilustracja do artykułu
Autor: screen: youtube.com/watch?v=BEfOGyvyfFY&

Rob Halford przez lata zyskał status postaci kultowej i bardzo ważnej dla muzyki metalowej. Tym razem frontman Judas Priest postanowił wskazać 'boga rocka'.

Rob Halford stał się przez lata symbolem w muzyce rockowej i metalowej i wiele osób czeka na opinie wokalisty na wiele tematów związanych z muzyką. Ty razem frontman Judas Priest wypowiedział się na temat (jak sam to nazwał) 'boga rocka'. Kto według niego zasługuje na to miano?

KAZIK WE WZRUSZAJĄCYCH SŁOWACH WSPOMNIAŁ ZMARŁEGO PRZYJACIELA


Kto jest bogiem rocka według Roba Halforda? Wybór zaskakuje?

W rozmowie dla BBC, Halford powiedział, kogo uważa za 'boga rocka' i raczej nie ma tu zaskoczeń:

Każdy wokalista ma jakąś historię o wokaliście, który był dla nich inspiracją. Jedną z moich największych inspiracji po dziś dzień pozostaje Ronnie James Dio. Nie pamiętam dokładnie, kiedy po raz pierwszy usłyszałem głos Ronniego, ale pamiętam, że czułem się, jakby mnie raził piorun, bo w tym głosie było tyle mocy, energii, charakteru i wszystkiego, co czyni wspaniałym wokalistą. Nawet dzisiaj słucham Ronniego przed wyjściem na scenę, bo przypomina mi na czym powinien polegać świetny występ. Uwielbiam słuchać tego człowieka. Jeśli jakiś człowiek zasługuje na miano boga rocka to dla mnie zawsze będzie Ronnie James Dio.


MALCOLM YOUNG POJAWI SIĘ NA NOWEJ PŁYCIE AC/DC? ANGUS YOUNG WYJAŚNIŁ, JAKI JEST WKŁAD GITARZYSTY

Jak widać, wybór Roba Halforda jest jak najbardziej trafiony i ze słuszną argumentacją.