Jak dobrze znasz polskie seriale lat 60.? QUIZ

i

Autor: Screen z YouTube/Ysabel Ibárruri Co wiesz o polskich serialach lat 60.?

quizy

Polskie seriale z lat 60. - sprawdź się w quizie, czy pamiętasz te tytuły

2024-07-11 14:35

Polska kinematografia to nie tylko świetne produkcje filmowe, ale także serialowe! Ten cykl pozwoli sprawdzić wam swoją wiedzę na temat najpopularniejszych rodzimych seriali! Jak dobrze znasz tego typu produkcje, które były chętnie oglądane w Polsce w latach 60.?

Seriale z lat 60. Ile z nich pamiętasz?

Polska kinematografia lat 60. do dziś cieszy się ogromną popularnością - nic dziwnego! To właśnie w tym okresie na ekranach pojawiają się produkcje, za które odpowiadali przedstawiciele tzw. Polskiej szkoły filmowej, która, choć zlikwidowana na początku dekady, to miała wpływ na kolejne powstające produkcje. Karierę robili także twórcy, najczęściej będący debiutantami, spoza tego grona, np. Roman Polański czy Tadeusz Chmielewski. Spore sukcesy w tych latach odnosili także filmowcy, którzy starali się naśladować francuską Nową Falę, czy polska szkoła animacji.

Tragiczne losy psa z serialu "Przygody psa cywila". Historia z Koprem

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 60.? Sprawdź się!

Filmowe produkcje to jednak nie wszystko! Właśnie lata 60. okazały się być kluczowe dla polskiego serialu - 5 stycznia 1965 roku zadebiutował pierwszy polski serial. Mowa o komediowo-sensacyjnym projekcie Barbara i Jan, gdzie w główne role dziennikarki i fotoreportera wcielili się Janina Traczykówna Jan Kobuszewski. W latach 60. po raz pierwszy na ekranach telewizorów pojawiły się takie seriale jak Stawka większa niż życie czy Czterej pancerni i pies. Jak dobrze znasz te i inne polskie seriale lat 60?

Sprawdź się w naszym quizie:

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 60-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Tajemnicę jakiego, rzekomo nawiedzonego miejsca starali się odkryć bohaterowie serialu "Barbara i Jan"?
Listen on Spreaker.