“Mój przyjaciel Hachiko” w TV. O której i gdzie obejrzeć kultowy film?

i

Autor: kadr z filmu “Mój przyjaciel Hachiko”/ Stage 6 Films “Mój przyjaciel Hachiko” w TV. O której i gdzie obejrzeć kultowy film?

Warto obejrzeć

Ten film łamie serce na kawałki. “Mój przyjaciel Hachiko” już wkrótce w TVP

2023-06-07 8:57

Hachi zmierza na antenę. Poruszający film o sile zwierzęcej lojalności już wkrótce zostanie wyemitowany przez Telewizję Polską. Gdzie i kiedy można obejrzeć “Mój przyjaciel Hachiko”? Wyjaśniamy.

“Mój przyjaciel Hachiko” to film legenda. Wyciskacz łez, których uchodzi za jeden z najbardziej wzruszających wytworów kinematografii, oparty został na autentycznej historii japońskiego psiaka, tytułowego Hachiko. Jeśli jeszcze nie mieliście styczności z dziełem Lasse’ego Hallströma, donoszę, że już wkrótce wyemitowany zostanie na antenie TVP2.

“Mój przyjaciel Hachiko” to przepiękna opowieść o przyjaźni i lojalności, która strzaska wasze serca. Kim był Hachi i jak potoczyły się jego losy?

Hachiko, a właściwie to Hachikō, był psem rasy akita i mieszkał w Tokio. Był czworonożnym przyjacielem profesora Uniwersytetu Tokijskiego, którego każdego dnia odprowadzał na stację kolejową, gdy ten jechał do pracy. A następnie, pod koniec dnia przychodził po niego i czekał w okolicy peronu. Pewnego dnia mężczyzna zmarł jednak w czasie pracy i nigdy już nie wrócił do domu. Hachi jednak czekał. Każdego dnia, w godzinach wieczornych przychodził na stację wypatrując swego człowieczego przyjaciela. Przez 10 lat, aż do swej śmierci w 1935 roku.

Historia Hachiego stała się międzynarodową sensacją i poruszyła wiele serc. Pies doczekał się nawet pomnika, a jego imię nieodzownie kojarzone jest z przykładem bezgranicznej miłości i wierności. Nic zatem dziwnego, że jego losami zainteresowało się wreszcie Hollywood.

“Mój przyjaciel Hachiko” już w czerwcu w TVP2. Kiedy i której obejrzeć film?

Tę chwytającą za serducho opowieść przeniósł na ekran niejaki Lasse Hallström – filmowiec, który ma w dorobku takie dzieła jak “Był sobie pies”, “Czekolada” i “Co gryzie Gilberta Grape’a”. W rolach głównych wystąpili Richard Gere, Joan Allen i Sarah Roemer, a historia została oczywiście dostatecznie “zamerykanizowana”.

“Mój przyjaciel Hachiko” cieszy się dużym uznaniem wśród kinomanów, a już zwłaszcza wrażliwców, którzy lubią sobie popłakać przed ekranem. Ostrzegam bowiem – w ramach przygotowań do seansu należy zaopatrzyć się w pokaźną liczbę chusteczek, bo łzy lać się będą strumieniami. Jeśli zatem chcecie poznać filmowego Hachiko (tudzież zaliczyć rewatch), donoszę, że film zostanie wyemitowany w czwartek 8 czerwca, o godzinie 16:20, na antenie TVP2. A jeśli należycie do nocnych marków, to w sobotę 10 czerwca, o 00:50, będzie powtórka.

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Źródło: Ten film łamie serce na kawałki. “Mój przyjaciel Hachiko” już wkrótce w TVP