Kasia i Tomek

i

Autor: AKPA

SERIALE

"Kasia i Tomek" powracają! Fani serialu nie będą jednak pocieszeni

2023-12-11 12:00

Kiedyś bawili pół Polski, teraz zamierzają zrobić to ponowie. "Kasia i Tomek" powracają po latach z nowymi odcinkami, chociaż tym razem nie obejdzie się bez zmian. Szykuje się nowa obsada, a także znaczne odświeżenie serii. Czego tym razem się spodziewać? Są już pierwsze informacje.

"Kasia i Tomek" to historia tytułowej pary, która jest adaptacją francuskiego serialu "Un gars, une fille". Komedia zadebiutowała w Polsce we wrześniu 2002 roku w ramówce TVN. Tytuł doczekał się łącznie czterech serii, a ostatni epizod wyemitowano prawie 20 lat temu, bo w czerwcu 2004 roku. Teraz format ponownie wróći na ekrany i znowu zobaczymy słynnych bohaterów, ale trochę w innym wydaniu.

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

"Kasia i Tomek" powraca w nowej obsadzie

Od wielu lat się mówiło o wielkim powrocie komedii, ale nie było okazji, aby wreszcie się za nią zabrać... aż do teraz. Nowe odcinki "Kasia i Tomek" powstaną, ale format przejdzie przy tym małe odświeżenie. To już pewne, że Joanna Brodzik i Paweł Wilczak nie powrócą do swoich ról, więc na ekranie pojawią się nowe twarze. Aktualnie trwa casting do głównej obsady, więc jeszcze nazwiska nie zostały ujawnione. Jak zaznacza producentka Dorota Kośmicka-Gacke nowy serial to będzie remake, czyli opowiedzenie historii na nowo, bez kontynuacji.

To będzie ten sam format, ale z nową obsadą. Polega na tym, że widzimy tylko dwójkę bohaterów, a wszystkich innych oglądamy a to tyłem, a to bokiem [...] Mamy już takie seriale jak "Czterdziestolatek" czy "Rodzinka.pl". Po "Rodzince" trudno by było wejść z drugą rodzinką, tylko w wersji "Kasi i Tomka". Uważam, że to format, który przewiduje dwójkę młodych poznających się ludzi, którzy właśnie ze sobą zamieszkali i są tuż po ślubie. Młody widz, a to jest target tego serialu, chce widzieć siebie na ekranie. Z tego powodu stwierdziliśmy, że robimy remake i nowe otwarcie." - wyznaje producentka

Czy projekt przyjmie się równie dobrze, co jego pierwowzór z 2002 roku? Przekonamy się zapewne w 2024 roku.

O czym jest Kasia i Tomek?

Kasia i Tomek są w związku od siedmiu lat, jednak wciąż nie zdecydowali się na małżeństwo. Różnią się temperamentem i podejściem do życia, lecz są mocno w sobie zakochani. Para wspólnie uczęszcza na terapię u psychologa Alberta, z którym rozmawiają o swej relacji. Przyjaźnią się z Jackiem i Anią. W 100. odcinku sami biorą ślub, ale nie jest jasne, czy panna młoda wypowiedziała "tak", bo odcinek kończy się w momencie, w którym powinna to powiedzieć, jednak zaczyna się śmiać i kręci przecząco głową.

Źródło: "Kasia i Tomek" powracają! Fani serialu nie będą jednak pocieszeni