Jesse Eisenberg

i

Autor: Chris Pizzello/Invision/East News

GWIAZDY KINA

Hollywoodzki aktor chce zostać Polakiem! Ma już nawet numer PESEL

2024-05-20 11:41

Zagraniczne gwiazdy często zachwycają się naszym krajem, gdy już się w nim pojawią. Jedną z takich osób jest bez wątpienia Jesse Eisenberg, którego fanom kina raczej nie trzeba przedstawiać. Jego związek z Polską jest szczególny, a ostatnio zdradził nawet, że stara się o polskie obywatelstwo! Skąd taka decyzja?

Jesse Eisenberg ma za sobą wiele godnych uwagi ról w hollywoodzkich produkcjach, a jedna z tych najsłynniejszych to ewidentnie ta w "The Social Network", za którą dostał nominację do Oscara. Kilka miesięcy temu aktor pojawił się nawet w naszym kraju, by wspólnie z Kieranem Culkinem ("Sukcesja") nakręcić tutaj film "A Real Pain". Eisenberg wielokrotnie bywał w Polsce i bardzo lubi nasz kraj. Rodzice żony pochodzą z Łodzi, a on sam ma krewnych pod Lublinem i Krasnymstawie. Teraz okazuje się, że hollywoodzki gwiazdor planuje jeszcze bardziej związać się z Polską, a może nawet i w niej zamieszkać na stałe?

10 aktorów, o których nie wiedzieliście, że są muzykami | To Się Kręci #35

Jesse Eisenberg zostanie Polakiem

W niedawnym wywiadzie dla "Dzień dobry TVN" aktor potwierdził kilka plotek, które krążyły w sieci już od dawna. Prawdą jest, że ma już polski numer ubezpieczenia społecznego, a nawet swój numer PESEL! Jak sam wyjawił, aktualnie stara się o obywatelstwo polskie, które pomoże przede wszystkim jego rodzinie na spędzanie z nim więcej czasu w kraju nad Wisłą. Eisenberg wspomina, że w Stanach czuje się odizolowany od świata, a gdy pojawia się w Polsce to czuje się zupełnie inaczej, po prostu lepiej.

W Ameryce czułem się trochę odizolowany od świata. I tak po prostu stałem się związany z Polską. [...] Teraz tylko czekam, aż dostanę obywatelstwo." - zaczął Jesse Eisenberg

Bardzo czuję związek z tym krajem. Uważam, że historie Żydów i Polaków są ze sobą splecione. Myślę, że obecnie jest źle przedstawiana przez wielu amerykańskich Żydów. Chciałbym pomóc w naprawie relacji polsko-żydowskich. Ten film ["A Real Pain"] to robi. A jeśli ja mogę być pomocny w inny sposób, to chciałbym to zrobić. Chciałbym mieć polskie obywatelstwo, aby moja żona i mój syn mogli tu spędzać więcej czasu ze mną" - dodał aktor

Źródło: Hollywoodzki aktor chce zostać Polakiem! Ma już nawet numer PESEL