Protest artystów

i

Autor: Materiały prasowe Protest artystów

Dlaczego koncerty mają pozostać zamknięte?

2021-05-25 13:19

Dlaczego koncerty mają pozostać zamknięte? Właśnie takie pytanie zadaje rządzącym zdecydowana większość artystów, którzy zdecydowali się przystąpić do protestu, którego celem jest uwolnienie branży koncertowej spod wprowadzonych i utrzymywanych nadal przez rząd restrykcji. Te skutecznie uniemożliwiają artystom koncertowanie, a tysiącom osób pracujących przy organizacji eventów i wydarzeń kulturalnych zabierają pracę.

Pomimo wielu apeli muzyków, rząd nadal pozostaje głuchy na wołania gwiazd, które podobnie jak przedstawiciele innych branży, chcą powrotu do normalności i zarabiania pieniędzy.

Koncerty nada zamknięte - wielki protest gwiazd

Zgodnie z najnowszymi komunikatami rządu koncerty nada zamknięte, a w sieci trwa wielki protest gwiazd, które nawołują do natychmiastowego cofnięcia decyzji zakazującej organizacji koncertów. Artyści wskazują na niesprawiedliwość przepisów, które pozwalają na udział publiczności podczas meczów piłkarskich, spektaklów teatralnych i występów stand-upowych, ale jednocześnie zakazują koncertowania.

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21

Żądamy elementarnej sprawiedliwości – uwolnienia koncertów i możliwości ich realizacji od 29 maja - apelują do rządu muzycy, którzy kategorycznie nie zgadzają się z rządem.

Trwa wielki protest artystów

W sieci trwa trwa wielki protest artystów. Wiele wskazuje na to, że podjęta przez rząd decyzja była całkowicie nieprzemyślana, ponieważ ciężko doszukać się jakichkolwiek racjonalnych przesłanek świadczących na korzyść decyzji premiera i ministra zdrowia. - nie istnieją przesłanki, które przy dopuszczeniu do organizacji meczów piłkarskich z udziałem dziesięciotysięcznej publiczności, organizacji wesel, imprez domowych, komunii, spektakli, kabaretów, seansów filmowych w salach kinowych z udziałem 50% publiczności; funkcjonowania kościołów, centrów handlowych czy gastronomii na świeżym powietrzu (a już za kilka dni również w przestrzeniach zamkniętych), uniemożliwiają organizację wydarzeń kulturalnych w postaci koncertów, zarówno w warunkach plenerowych, jak i w jakichkolwiek salach do tego przeznaczonych - podsumowuje w wystosowanym komunikacie  IGMAP (Izba Gospodarcza Menedżerów Artystów Polskich-red.), SOIAR (Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Artystycznych-red.) i PITE (Polska Izba Techniki Estradowej-red.).

Sonda
Popierasz protest gwiazd o uwolnieie branży koncertowej?