Cate Blanchett

i

Autor: Estelle Carlier / Starface/STARFACE PHOTO /East News

CIEKAWOSTKI

Cate Blanchett z wizytą w Polsce. "To spełnienie moich marzeń"

2024-06-10 14:45

Jej role w "Aviatorze" i "Blue Jasmine" zostały docenione na całym świecie, a nawet przyniosły złotego rycerzyka. Grała też w niezwykle głośnym "Tár", "Carol" oraz "Elizabeth". Teraz Cate Blanchett pojawi się w Polsce, gdzie będzie czekać na nią bardzo ważne zadanie. Sprawdźcie, kiedy i gdzie dokładnie będzie można wypatrywać australijskiej aktorki w kraju nad Wisłą.

Cate Blanchett to utytułowana australijska aktorka, której nazwisko znane jest chyba pod każdą szerokością geograficzną. Artystka była nominowana wielokrotnie do prestiżowych nagród, w tym do Oscara, m.in. za "Tár", "Carol", "Elizabeth", "Notatki o skandalu", "I'm Not There. Gdzie indziej jestem" oraz "Blue Jasmine" i "Aviator". Za te dwa ostatnie tytuły zdobyła nawet upragnioną nagrodę Akademii. I można tak jeszcze wymieniać i wymieniać świetne występy Blanchett w karierze, bo takich nie było przecież mało. Ekranowa gwiazda w ostatnich latach wielokrotnie podróżowała też po świecie i pojawiała się na różnych ważnych imprezach. Co ciekawe, tym razem zdecydowała się wpaść w odwiedziny również i do naszego kraju.

Nieudane operacje plastyczne aktorów | To Się Kręci

Cate Blanchett w Polsce. Gdzie będzie można zobaczyć aktorkę?

To już oficjalnie potwierdzone, że aktorka przyjęła specjalne zaproszenie od organizatorów jednego z najpopularniejszych polskich festiwali filmowych. Cate Blanchett pojawi się na tegorocznym wydarzeniu EnergaCAMERIMAGE, który odbędzie się między 16 a 23 listopada w Toruniu. Wiadomo, że gwiazda będzie przewodniczącą jury w głównym konkursie festiwalu, więc będzie stało przed nią niezwykle trudne zadanie. Jak sama dodaje, przylot do naszego kraju i bycie w komisji od zawsze było dla niej jednym z marzeń.

Filmy są jak błyskawice w butelce, a ja miałam ogromny twórczy przywilej pracować z niektórymi z wielkich łapaczy błyskawic - operatorami, którzy na zawsze zmienili sposób, w jaki patrzę na świat. Być wśród nich na EnergaCAMERIMAGE to spełnienie moich marzeń" - skomentowała Cate Blanchett

Źródło: Cate Blanchett z wizytą w Polsce. "To spełnienie moich marzeń"