Barbie: o czym opowie film z Margot Robbie? Zwiastun i data premiery

i

Autor: Warner Bros. Pictures Barbie: o czym opowie film z Margot Robbie? Zwiastun i data premiery

Głośne premiery filmowe

Barbie trafi za kratki. Nowy zwiastun wreszcie zdradził, o czym opowie film z Margot Robbie

2023-05-26 12:10

Nadchodzący film Grety Gerwig to produkcja zarówno dla tych, którzy kochają Barbie, jak i tych, którzy jej szczerze nienawidzą. Spowite aurą tajemnicy dzieło doczekało się trzeciego zwiastuna, który wreszcie ujawnił nam, o czym właściwie opowie tegoroczna konkurentka Oppenheimera.

“Barbie” to bez cienia wątpliwości jedna z najgorętszych i najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Choć do debiutu zostały niecałe dwa miesiące, dotąd niewiele wiedzieliśmy o nowym dziele twórczyni “Lady Bird” i najnowszej adaptacji “Małych kobietek”. Dopiero pierwszy zwiastun nakreślił nam fabułę i… zapowiada się zacnie.

Barbie opuszcza Barbie Land i rusza wprost do więzienia. Zwiastun filmu z Margot Robbie jest piękny i niepokojący zarazem

W roli kultowej lalki ujrzymy wspomnianą Margot Robbie, która zasłynęła przede wszystkim brawurową kreacją Harley Quinn w filmach z ekranowego uniwersum DC. Na ekranie partnerował jej będzie Ryan Gosling w roli Kena, oraz cały zastęp gwiazd zarówno Hollywood, jak i świata muzyki (szerzej o obsadzie pisaliśmy wam tutaj).

A o czym właściwie opowie film? Cóż, wygląda na to, że wszechobecny róż, plastik i tandeta to tylko zasłona dymna, a “Barbie” pochyli się nad poważnymi problemami pokroju zdrowia psychicznego i “bańki”, w której coraz szczelniej zamyka nas otoczenie. Barbie zaczną bowiem nękać koszmary i nawracające myśli o śmierci, co w Barbie Landzie, ergo: świecie doskonałym, jest nie do pomyślenia. Prawda o świecie zewnętrznym zacznie wkradać się do życia bohaterki i wywróci je do góry nogami. Niczym Neo w “Matrixie”, będzie musiała dokonać wyboru, jednak zamiast dwóch tabletek, opcjami są… szpilka i kultowy klapek Birkenstock. Tak rozpocznie się pełna przygód (i problemów, w tym również z prawem) podróż po realnym świecie, gdzie nie ma miejsca dla kogoś tak wystrzałowego, jak Barbie.

“Barbie” – kiedy premiera filmu?

Za kamerą stanęła wspomniana już Greta Gerwig, której w opracowaniu scenariusza pomagał małżonek Noah Baumbach, czyli człowiek, który dał światu “Historię małżeńską”. Kinowa premiera “Barbie” odbędzie się 21 lipca, czyli dokładnie tego samego dnia, kiedy na ekrany wkroczy “Oppenheimer” Christophera Nolana.

Sonda
Który film obejrzysz jako pierwszy?
Dlaczego postacie z bajek mają żółty kolor? | To Się Kręci #14
Źródło: Barbie trafi za kratki. Nowy zwiastun wreszcie zdradził, o czym opowie film z Margot Robbie