Iggy Pop wspomina spotkanie z Guns N' Roses w latach 90. Co tam się działo!

i

Autor: Materiały prasowe/Materiały prasowe - fot. Rob Baker Ashton Co działo się podczas spotkania Iggy'ego Popa i Guns N' Roses?

z historii rocka

Iggy Pop wspomina spotkanie z Guns N' Roses w latach 90. Sytuacja, która prawie stała się skandalem!

2024-04-19 11:38

Przy okazji promocji najnowszego albumu, czyli "Every Loser", Iggy Pop opowiedział nieco o tym, jak wyglądało życie gwiazd rocka na początku lat 90. Muzyk wspomniał pewne spotkanie z muzykami Guns N' Roses, który był wtedy na szczycie popularności. Panowie prowadzili życie, godne gwiazd rocka, a o kulisach opowiedział właśnie Iggy.

W ramach promocji najnowszego albumu Iggy Pop udzielił wywiadu magazynowi "Classic Rock", a temat krążka Every Loser stał się okazją, by artysta wspomniał, jak właściwie zaczęła się jego znajomość z Duffem McKaganem. Muzyk powrócił pamięcią do lat 90., gdy po raz pierwszy miał okazję spotkać się z gwiazdami hard rocka, które wtedy znajdowały się na szczycie popularności - zespołem Guns N' Roses. Pop nawiązał wtedy współpracę z basistą i Slashem, którzy brali udział w pracach nad krążkiem Brick By Brick, a w rozmowie opisał, jak wyglądały początki ich znajomości. Nie da się ukryć, że członkowie Gunsów żyli wtedy jak rasowe gwiazdy rocka!

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Znam Duffa, odkąd skończył dwadzieścia kilka lat. Zarówno on, jak i Slash pracowali ze mną nad „Brick by Brick”. Przychodziłem do domu Duffa w czasie, gdy próbował wybrać między modelką Playboya, z którą się wtedy spotykał i pogodynką. Pewnego razu Slash spóźnił się trzy godziny i powiedział: „Przepraszam, ale mój wąż uciekł i wszedł w ścianę". Zanim zabraliśmy się do pracy, powiedzieli mi jednak: "Musimy trochę podyskutować, zanim zaczniemy". Przyjechali więc z galonem wódki i michą koksu i dzięki temu poznałem ich dość dobrze - powiedział Iggy w wywiadzie.

Iggy Pop i The Losers u Jimmy'ego Kimmela!

W piątek 6 stycznia ukazał się dziewiętnasty album studyjny Popa. Muzyk wystąpił w ramach promocji krążka u Jimmy'ego Kimmela, gdzie zagrał numer Frenzy, a na scenie towarzyszyła mu specjalna supergrupa The Losers, którą tworzą Duff McKagan, Josh Klinghoffer, Andrew Watt i Chad Smith! Zobacz nagarnie z występu!

Sprawdź, jak Iggy Pop prezentował się na OFF Festival w 2022 roku: