Hey świętuje 30-lecie albumu Fire! Zespół zapowiedział wyjątkowy koncert

i

Autor: AKPA Hey powraca na jedyny koncert z okazji 30-lecia debiutu

Hey świętuje 30-lecie albumu "Fire"! Zespół zapowiedział wyjątkowy koncert

2023-03-31 10:24

Wielka niespodzianka i ogromna gratka dla fanów zespołu Hey! Zespół świętuje w tym roku 30-lecie swojego debiutanckiego albumu, zatytułowanego "Fire". Choć w 2017 roku grupa zawiesiła działalność, to postanowiła nie zostawić tak wyjątkowego jubileuszu bez reakcji. Formacja zapowiedziała jedyny w tym roku, jubileuszowy koncert!

Zespół Hey powstał w 1992 roku, a już 1 lipca dał swój pierwszy koncert na Rock Festiwalu w Kielcach. Już miesiąc później nowa formacja pojawiła się na Festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobyła nagrodę dziennikarzy. W listopadzie tego samego roku grupa podpisała kontrakt i zabrała się za nagrania debiutanckiego albumu - został on zatytułowany Fire i ukazał się 8 lutego 1993 roku. Wydawnictwo osiągnęło ogromny sukces, napędzany świetnym przyjęciem singla Moja i Twoja Nadzieja. Już rok później światło dzienne ujrzał drugi album zespołu - płyta Ho! sprzedała się w liczbie 100 tysięcy w dniu premiery. Hey bardzo szybko stał się jednym z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Przez wszystkie lata działalności grupa przeszła liczne zmiany w składzie, wydała jedenaście albumów studyjnych i zaskarbiła sobie sympatię całej rzeszy słuchaczy. Niestety, w 2017 roku, po zakończeniu trasy "Fayrant Tour" i 25 lat po powstaniu, Hey zawiesił działalność. Tym bardziej więc fanów zespołu spotkała ogromna niespodzianka!

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Hey świętuje 30-lecie debiutu specjalnym koncertem! Gdzie i kiedy odbędzie się wydarzenie?

Zespół powrócił po niecałych czterech latach w 2021 roku na jednorazowy koncert w Jarocinie, jednak chwilę potem muzycy zajęli się swoimi sprawami. W czwartek 30 marca jednak, zupełnie niespodziewanie, Hey ogłosił "Kosmiczny koncert" z okazji 30-lecia premiery debiutanckiej płyty! Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 14 października b.r. na katowickim Spodku. 

Kiedy rusza sprzedaż biletów na jedyny koncert Hey w 2023 roku?

Sprzedaż biletów na wyjątkowy koncert wystartuje już we wtorek 4 kwietnia o godzinie 18:00. Wszystkie najważniejsze informacje dostępne są na stronie kosmicznykoncert.pl.