Zestawienie

Dzień Metalowca. Posłuchaj 10 najlepszych utworów z metalem w tytule

Kiedyś było to święto osób pracujących chociażby w zakładach metalurgicznych. Od lat kojarzone jest jednak z fanami cięższych brzmień. 29 marca świętujemy Dzień Metalowca. Przygotowaliśmy więc 10 utworów specjalnie na tę okazję.

Świętujemy Dzień Metalowca 

29 marca, co roku, obchodzimy w naszym kraju Dzień Metalowca. W przeszłości oznaczało to jednak zupełnie coś innego. Chodziło bowiem o uhonorowanie ludzi pracy. Zwłaszcza tych, którzy działali w przemyśle ciężkim. Pomysłodawcą tego PRL-owskiego święta był komunistyczny premier Józef Cyrankiewicz. Po przemianach ustrojowych zostało ono jednak zupełnie zapomniane. Przynajmniej w takiej formie. 

Slayer wraca! Thrash metalowa legenda ogłosiła występy na festiwalach!

Pod koniec marca świętują bowiem fani ciężkich brzmień, czyli popularni metalowcy. Klasyczny styl metalowców spotykany jest powszechnie od lat 80. ubiegłego wieku. Chodzi o dżinsowe spodnie, glany, katany czy skórzane kurtki. No i oczywiście muszą być długie włosy. 

Nie mogliśmy więc o nich zapomnieć. Z tej okazji postanowiliśmy stworzyć, i udostępnić na naszej stronie, zestawienie 10 utworów, które w tytule mają magiczne słowo "metal". 

Wybraliśmy te najlepsze, choć, żeby nie było, to wybór czysty subiektywny. Nie zapomnieliśmy jednak o najważniejszych przedstawicielach muzyki metalowej. Jest Metallica czy Judas Priest. Ale przecież nie tylko zespoły stricte metalowe tytułowały swoje utwory w taki właśnie sposób. 

Jakie utwory ostatecznie wskazaliśmy? Sprawdźcie w galerii umieszczonej na samej górze artykułu. 

Oto metalowe albumy wszech czasów: