Queen

i

Autor: Materiały prasowe

Co Rich Williams z Kansas uznał za dziwne w Queen? "Nie wiem, czy się tego bali, czy co"

2023-03-10 12:11

Rich Williams, legendarny gitarzysta grupy Kansas, miał okazję bardzo dobrze poznać swoich kolegów po fachu, Jego formacja oraz grupa Queen koncertowały swego czasu wspólnie po Stanach Zjednoczonych. To właśnie przy tej okazji Williams zauważył coś w zachowaniu członków zespołu, co uznał za stosunkowo... dziwne!

Początki działalności Queen były dość ciekawe. Grupa prezentowała charakterystyczny wizerunek i wyjątkowe brzmienie, dzięki czemu jej koncerty przyciągały tłumy. W połowie 1974 roku formacja miała już na koncie dwie płyty i właśnie pracowała nad kolejną, która miała ujrzeć światło dzienne w listopadzie. W maju zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową po Ameryce, część koncertów jednak odwołano ze względu na problemy zdrowotne Briana Maya. Grupa nagrała w tym czasie album Sheer Heart Attack, który osiągnął duży sukces po obu stronach Atlantyku. W pewnym momencie kariery, brytyjski zespół miał okazję występować na jednej trasie z grupą Kasabian. Jej gitarzysta opowiedział właśnie o czymś, co uznał za dość dziwne w członkach Queen.

To było dziwne w Queen!

Rich Williams, długoletni gitarzysta grupy Kasabian, udzielił ostatnio wywiadu, w ramach kanału "Rock Music History". Muzyk wspomniał w nim o koncertowaniu z Queen mówiąc, że wszyscy jej członkowie byli świetnymi facetami, podróżowanie z którymi było prawdziwą przyjemnością. Gitarzysta wspomniał także o tym, że Brian i Freddie Mercury mieli zwyczaj, który on sam uznał za dziwny! Williams powiedział w wywiadzie, że zawsze w trasie Panowie jedli tylko i wyłącznie... kanapki z serem i pomidorem! Muzyk nie wie, z czego mogło to wynikać, rozmyśla, że może Brian i Freddie byli wegetarianami, a może nie chcieli jeść mięsa z obcej ziemi?

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Najzabawniejszą i dziwną rzeczą, jaką pamiętam, było to, że za każdym razem, gdy spotykaliśmy się w restauracji gdzieś po drodze, jakby podróżując w tandemie, zawsze jedli tylko kanapki z serem i pomidorem…„ Nie wiem, czy bali się amerykańskiego mięsa, czy byli wegetarianami czy co, ale zawsze było: "Ser i pomidory dla czterech osób poproszę!" Byli naprawdę dobrymi facetami” - mówi Rich w wywiadzie.