„Astronomia poety. Baczyński” w wykonaniu Meli Koteluk & zespołu Kwadrofonik teraz do posłuchania na winylowym krążku.

i

Autor: Materiały prasowe - FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Wyjątkowe wydawnictwo Meli Koteluk & zespołu Kwadrofonik w nowym wydaniu

„Astronomia poety. Baczyński” w wykonaniu Meli Koteluk & zespołu Kwadrofonik na winylowym krążku.

Trzy lata po ukazaniu się wyróżnionej nagrodą Fryderyk płyty „Astronomia poety. Baczyński”, odbędzie się premiera winylowej wersji tego albumu. Mela Koteluk i Kwadrofonik wzbogacili nadchodzące wydawnictwo o wersję koncertową całkowicie nowej, dotąd nigdy nie publikowanej piosenki „Madrygał” na podstawie wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego o tym samym tytule.

Ten sześciominutowy, rozbudowany utwór wyrósł z potrzeby dopełnienia całego albumu i podsumowania go. Aranżacja, pomimo minimalnego instrumentarium daje wrażenie wręcz symfonicznego brzmienia, w którym wyraziste słowa poety rozwijają się jak hymn. "Madrygał" zarejestrowano na żywo 8 listopada 2021 roku podczas koncertu w ICE Kraków.

Premiera winyla „Astronomia poety. Baczyński” już 21 lipca 2023. Autorem projektu graficznego płyty jest Mariusz Mrotek.

Mellina #5 | Mela Koteluk - żałuję, że nie zostałam lekarką

Wyjątkowy projekt Meli Koteluk i Kwadrofonik

Przypomnijmy, że album "Astronomia poety. Baczyński" ujrzał światło dzienne w 2020 roku i powstał w ramach 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu były wspólnym dziełem Meli Koteluk i Bartka Wąsika z Kwadrofonika, który jest również autorem aranżacji. Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane – mówili wówczas artyści.