Dominik Pajewski

21.08.2019 (11:25)

Pierwszy wokalista AC/DC. Dlaczego Dave Evans opuścił zespół?Historia AC/DC z pewnością mogłaby posłużyć za scenariusz do niezłego filmu biograficznego. Mimo upływu lat, cały czas dowiadujemy się czegoś nowego na temat grupy, która od kilku dekad jest prawdziwą ikona. Tym razem o swojej obecności w AC/DC wypowiedział się jej pierwszy wokalista - Dave Evans.

AC/DC to obecnie ikona, którą zna każdy fan rockowego grania. Historia zespołu mogłaby posłużyć za niezły scenariusz do filmu, który z pewnością zaciekawiłby wiele osób. W bogatej historii grupy, nie brak przykrych sytuacji, skandalu i zabawnych rzeczy. Na temat samych początków i swojego odejścia, postanowił wypowiedzieć się pierwszy wokalista zespołu, Dave Evans.

'PEWNEGO RAZU... W HOLLYWOOD' - SOUNDTRACK Z FILMU [AUDIO]

 

Dave Evans wspomina początki AC/DC i mówi, dlaczego odszedł z grupy

W wywiadzie dla The Metal Voice, Evans przyznał wprost, że chodziło o pieniądze:

Nagraliśmy przebój, graliśmy wiele koncertów - czasami nawet trzy jednego dnia - i nie dostawałem za to pieniędzy. Pojawialiśmy się w telewizji, radiu, ale nie płacono nam za to. Co więcej, nie byliśmy zadowoleni z naszego trzeciego menedżera. Musiałem płacić czynsz, spłacałem samochód, pracowałem w pocie czoła i nic z tego nie miałem... Pewnego dnia spotkaliśmy się z menedżerem i zaczął do mnie pyskować, więc go uderzyłem. Miałem dosyć, postanowiłem odejść z zespołu po zakończeniu trasy chyba, że dostałbym konkretną kwotę, do czego jednak nie doszło. 

Jak pokazała historia, odejście z zespołu nie było najlepszym rozwiązaniem...

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Łydka Grubasa z wyjątkowym teledyskiem. Zespół wjeżdża z numerem ''Walec''

  2020-07-10
  W styczniu tego roku ukazała się „Socjalibacja", najnowsza płyta zespołu Łydka Grubasa. Sytuacja związana z pandemią wywróciła do góry nogami plany promocyjne związane z albumem, jednak zespół nie złożył broni. Oprócz licznych koncertów online i utworów specjalnych, które zaprezentował fanom w czasie lockdownu, postanowił wrócić do promocji wydanego materiału. Na oficjalnym kanale YouTube zespołu właśnie ukazał się teledysk do utworu „Walec".
 • Black Metal o noszeniu maseczki. Ojciec z córką nagrali specjalną piosenkę, by edukować ludzi

  2020-07-10
  Pandemia koronawirusa wprowadziła nowe rzeczy i zwyczaje, do których musimy się dostosować. Jednym z nich jest zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, co ma zapobiec ewentualnym zakażeniom wirusem. Nie wszyscy jednak pamiętają o maseczkach. W celu przypomnienia, ojciec z córką nagrali black metalowy numer, który przypomina o zasłanianiu ust i nosa.  
 • Taco Hemingway lepszy od The Rolling Stones. Raper pokonał legendarny zespół na Youtube

  2020-07-10
  Mimo trudnej sytuacji na świecie, rynek muzyczny stara się iść swoim torem, na tyle ile to możliwe. W czwartek (9.07) dostaliśmy nowy numer The Rolling Stones, w piątek (10.07) świeży numer Taco Hemingwaya.  
 • Rambo wróci na ekrany? Sylvester Stallone wywołał ogromne zainteresowanie postem

  2020-07-10
  Seria Rambo, tak samo jako Rocky, jest prawdziwą wizytówką w karierze Sylvestra Stallone'a. Okazuje się, że słynny weteran może powrócić na ekrany!
 • Metallica zagrana na ukulele. Tak brzmi wyjątkowy cover 'Motorbreath'

  2020-07-10
  Metallica jest jednym z najczęściej coverowanych zespołów na świecie, jednak zawsze cieszą te przeróbki, które są nietypowe. Tak jest z Metalliką w wersji ukulele, która budzi ogromne zainteresowanie.
 • Twórcy Avengers: Endgame, chcą stworzył właśne Gwiezdne Wojny! Jaki mają pomysł?

  2020-07-10
  Avengers: Endgame okazało się prawdziwym hitem, który w piękny sposób zamknął pierwszy etap, budowanego 10 lat uniwersum. Okazuje się, że jest szansa na to, żeby twórcy finałowego filmu sagi Marvela, stworzyli także nowe Gwiezdne Wojny.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz