Dominik Pajewski

21.08.2019 (11:25)

Pierwszy wokalista AC/DC. Dlaczego Dave Evans opuścił zespół?Historia AC/DC z pewnością mogłaby posłużyć za scenariusz do niezłego filmu biograficznego. Mimo upływu lat, cały czas dowiadujemy się czegoś nowego na temat grupy, która od kilku dekad jest prawdziwą ikona. Tym razem o swojej obecności w AC/DC wypowiedział się jej pierwszy wokalista - Dave Evans.

AC/DC to obecnie ikona, którą zna każdy fan rockowego grania. Historia zespołu mogłaby posłużyć za niezły scenariusz do filmu, który z pewnością zaciekawiłby wiele osób. W bogatej historii grupy, nie brak przykrych sytuacji, skandalu i zabawnych rzeczy. Na temat samych początków i swojego odejścia, postanowił wypowiedzieć się pierwszy wokalista zespołu, Dave Evans.

'PEWNEGO RAZU... W HOLLYWOOD' - SOUNDTRACK Z FILMU [AUDIO]

 

Dave Evans wspomina początki AC/DC i mówi, dlaczego odszedł z grupy

W wywiadzie dla The Metal Voice, Evans przyznał wprost, że chodziło o pieniądze:

Nagraliśmy przebój, graliśmy wiele koncertów - czasami nawet trzy jednego dnia - i nie dostawałem za to pieniędzy. Pojawialiśmy się w telewizji, radiu, ale nie płacono nam za to. Co więcej, nie byliśmy zadowoleni z naszego trzeciego menedżera. Musiałem płacić czynsz, spłacałem samochód, pracowałem w pocie czoła i nic z tego nie miałem... Pewnego dnia spotkaliśmy się z menedżerem i zaczął do mnie pyskować, więc go uderzyłem. Miałem dosyć, postanowiłem odejść z zespołu po zakończeniu trasy chyba, że dostałbym konkretną kwotę, do czego jednak nie doszło. 

Jak pokazała historia, odejście z zespołu nie było najlepszym rozwiązaniem...

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-09-18
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Open'er 2020 - LINE UP. Kto wystąpi na festiwalu w Gdyni?

  2019-09-17
  Open'er 2020 odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Jak co roku na północ Polski zjadą światowe gwiazdy, wśród których z pewnością nie zabraknie rockowych zespołów na najwyższym poziomie. Kto wystąpi na Open'erze 2020? Line up jest aktualizowany na bieżąco.
 • Kirk Hammett będzie reżyserować horrory? Czy odejdzie z Metalliki?

  2019-09-17
  Kirk Hammett to jeden z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów naszych czasów, który legendą stał się dzięki zespołowi Metallica. Prócz muzyki ma jednak inne nietypowe hobby. Są nim... horrory. Czy dla nich opuści w końcu grupę? 13 lipca 2019 roku w Toronto ruszyła wystawa zbiorów gitarzysty.
 • Wiedźmin Netflixa - data premiery serialu. Ile będzie miał odcinków 1 sezon?

  2019-09-17
  Wiedźmin Netflixa to serial, którego oczekują fani na całym świecie, a zwłaszcza w Polsce. Scenariusz powstał na podstawie opowiadań i książek Andrzeja Sapkowskiego. Kiedy zobaczymy historię Geralta z Rivii? Ile odcinków będzie miał pierwszy sezon? Do sieci wyciekła prawdopodobna data premiery. 
 • Córka Cobaina nagrała nową piosenkę. Brzmi jak utwór Nirvany!

  2019-09-17
  Córka Cobaina odziedziczyła po swoim tacie nie tylko cechy charakteru. Jest też uzdolnionym muzykiem podobnie jak obydwoje jej rodziców. Frances Bean Cobain nagrała piosenkę, która łudząco przypomina jeden z kawałków Nirvany! Czy to przypadkowe podobieństwo? Przekonajcie się sami!
 • Muniek Staszczyk ujawnił okładkę płyty Syn Miasta! Jest dla niego bardzo ważna!

  2019-09-17
  Muniek Staszczyk ujawnił okładkę swojego nowego albumu! Syn Miasta pojawi się w sprzedaży 18 października. Artysta, z myślą o swoich fanach, przygotował również dużą niespodziankę! 
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz