Anna Dziełak

19.09.2019 (15:56)

Najniebezpieczniejsze piosenki do jazdy samochodem. Nigdy nie odpalajcie ich w aucie!Co może przyczynić się do wypadku samochodowego? Okazuje się, że wszystko - nawet muzyka! Naukowcy z Południowo-chińskiego uniwersytetu technologicznego postanowili przeprowadzić nietypowy test na kierowcach. Jaki był jego rezultat? Okazuje się, że niektóre piosenki szczególnie źle działają na prowadzących auto! 

Każdy kierowca wie, że bez muzyki prowadzenie samochodu jest o wiele mniej przyjemne. To idealny czas na zapoznanie się z nowymi hitami i powrót do ulubionych utworów.  Przebadanych zostało 20 kierowców. Musieli oni sobie poradzić w aż 60 sytuacjach, które mogą zdarzyć się na drodze. Naukowcy wybrali 96 piosenek z popularnej aplikacji Spotify. Badania udowodniły, że najgorzej na kierowców działa... muzyka rockowa! Prowadzący auta mieli podwyższone tętno, częściej zmieniali pasy ruchu, wyprzedzali i przyśpieszali. Szczególnie niebezpieczne okazały się niektóre piosenki. 


Najniebezpieczniejsze piosenki do jazdy samochodem. Czego nie słuchać w aucie? 

Okazuje się, że niektóre utwory muzyczne szczególnie źle przeszły test. Są to American Idiot zespołu Green Day i Party In The USA z repretuaru Miley Cyrus. Na trzecim miejscu uplasowała się grupa The Killers i Mr. Brightside. Oceniano je między innymi po ilości uderzeń w tempie na minutę. Są jednak również dobre wiadomości. Za kółko możemy wsiadać bezpiecznie w rytm Stairway To Heaven Led Zeppelin czy Under The Bridge zespołu Red Hot Chili Peppers! 

Zobacz też: Budka Suflera miała zagrać wspólnie z Ozzym Osbournem! Czemu do tego nie doszło?ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wychodzisz na balkon w bloku, a tam rolnik uprawia swoje pole. W środku osiedla jeździ kombajn

  2020-08-14
  Kupując mieszkanie, wszyscy marzymy o tym, aby widok zza okna był ładny i najlepiej by była to cicha i spokojna okolica. Niestety, czasami bywa tak, że ktoś się z kimś nie dogada i wychodząc na balkon, widzimy kombajn.
 • Sharon Osbourne mówi o biograficznym filmie o Ozzym i wspomina ''Bohemian Rhapsody'': to nie był dobry film

  2020-08-14
  O tym, że ma powstać film biograficzny o Ozzym Osbournie, mówi się od jakiegoś czasu. Teraz Sharon Osbourne zdradziła więcej szczegółów, odnosząc się również do ''Bohemian Rhapsody''.
 • Lady Gaga uwielbia metal! Tak twierdzi Lars Ulrich

  2020-08-14
  Gdy Lady Gaga wystąpiła z Metalliką, wielu fanów zespołu było w szoku. Okazuje się, że artysta faktycznie jest fanką muzyki metalowej, o czym powiedział Lars Ulrich.
 • Linkin Park wrzucili niepublikowany numer sprzed 20 lat! To zapowiedź reedycji ''Hybrid Theory''

  2020-08-14
  Linkin Park zapewniali niedawno, że z okazji 20-lecia swojego debiutu, mają w zanadrzu ''fajne rzeczy''. Jak się okazuje, zespół nie kłamał i do sieci trafiło niepublikowane nagranie.
 • Śląskie Pulp Fiction podbija internet. Wesoła przeróbka stała się hitem

  2020-08-13
  Pulp Fiction jest klasykiem, który często bywa przerabiany w zabawny sposób. W ostatnich dniach, hitem sieci w Polsce, jest śląska przeróbka hitu Quentina Tarantino.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz