Anna Dziełak

19.09.2019 (15:56)

Najniebezpieczniejsze piosenki do jazdy samochodem. Nigdy nie odpalajcie ich w aucie!Co może przyczynić się do wypadku samochodowego? Okazuje się, że wszystko - nawet muzyka! Naukowcy z Południowo-chińskiego uniwersytetu technologicznego postanowili przeprowadzić nietypowy test na kierowcach. Jaki był jego rezultat? Okazuje się, że niektóre piosenki szczególnie źle działają na prowadzących auto! 

Każdy kierowca wie, że bez muzyki prowadzenie samochodu jest o wiele mniej przyjemne. To idealny czas na zapoznanie się z nowymi hitami i powrót do ulubionych utworów.  Przebadanych zostało 20 kierowców. Musieli oni sobie poradzić w aż 60 sytuacjach, które mogą zdarzyć się na drodze. Naukowcy wybrali 96 piosenek z popularnej aplikacji Spotify. Badania udowodniły, że najgorzej na kierowców działa... muzyka rockowa! Prowadzący auta mieli podwyższone tętno, częściej zmieniali pasy ruchu, wyprzedzali i przyśpieszali. Szczególnie niebezpieczne okazały się niektóre piosenki. 


Najniebezpieczniejsze piosenki do jazdy samochodem. Czego nie słuchać w aucie? 

Okazuje się, że niektóre utwory muzyczne szczególnie źle przeszły test. Są to American Idiot zespołu Green Day i Party In The USA z repretuaru Miley Cyrus. Na trzecim miejscu uplasowała się grupa The Killers i Mr. Brightside. Oceniano je między innymi po ilości uderzeń w tempie na minutę. Są jednak również dobre wiadomości. Za kółko możemy wsiadać bezpiecznie w rytm Stairway To Heaven Led Zeppelin czy Under The Bridge zespołu Red Hot Chili Peppers! 

Zobacz też: Budka Suflera miała zagrać wspólnie z Ozzym Osbournem! Czemu do tego nie doszło?ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Tupac Shakur został zatrzymany przez policję. Taka informacja została podana do mediów i nie jest to fake news

  2019-10-22
  Postać Tupaca jest tak legendarna wśród fanów rapu, jak Elvis czy The Beatles. Oczywiście, w temacie śmierci rapera jest wiele niejasności, które cały czas powracają i nie są do końca wyjaśnione. Co najdziwniejsze, co jakiś czas mówi się, że widziano rapera w różnych miejscach, a niedawno nawet zatrzymała go policja.
 • Ukraiński kosmita i Billie Eilish we wspólnym numerze. Ta przeróbka was oczaruje [WIDEO]

  2019-10-22
  Billie Eilish to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd pop na rynku. Singiel 'Bad guy' to niekwestionowany hit, który zdobywa miliony wyświetleń. Ktoś postanowił połączyć numer młodej artystki, z wielkim hitem rosyjskiego kosmity Vitasa. Efekt jest zadziwiająco dobry.
 • Star Wars: The Rise Of Skywalker: finalny trailer trafił do sieci! [WIDEO]

  2019-10-22
  Star Wars: The Rise Of Skywalker: to zwieńczenie nowej trylogii, którą konsekwentnie tworzy Disney. W końcu otrzymaliśmy finalny TRAILER filmu, który będzie zwieńczeniem sagi rodu Skywalkerów.
 • Daria Zawiałow w 'Od przedszkola do Opola'. Tak śpiewała młoda wokalistka [WIDEO]

  2019-10-22
  Pamiętacie program 'Od Przedszkola do Opola', gdzie był słynny miernik hałasu? Wielu wokalistów tam zaczynało swoją drogę muzyczną, a wśród nich jest sama Daria Zawiałow
 • Deadpool 3 potwierdzony? Ryan Reynolds wstawił wymowne zdjęcie

  2019-10-22
  Deadpool 3 jest od pewnego czasu w stanie zawieszenia. Wiadomo, że Disney kupił studio FOX, jednak nie wiadomo było, co dalej z Deadpoolem. Okazuje się, że sprawa chyba ruszyła z miejsca, tak przynajmniej wskazuje zdjęcie Ryana Reynoldsa.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz