Dominik Pajewski

01.10.2020 (09:28)

Lider zespołu Primus opowiedział, jak James Hetfield nie chciał go w MetallicePo śmierci Cliffa Burtona, na castingach pojawiło się kilku utalentowanych muzyków, którzy chcieli zasilić szeregi Metalliki. Jednym z nich był lider zespołu Primus, którego nie chciał przyjąć James Hetfield.

Śmierć Cliffa Burtona była ogromnym ciosem dla zespołu Metallica, jednak artyści postanowili się nie poddawać i dalej tworzyć, a do tego potrzebny był nowy muzyk na pozycji basisty. Na castingach pojawiło się bardzo dużo utalentowanych muzyków, a jednym z nich był lider zespołu Primus. Okazuje się, że nie chciał go w zespole James Hetfield.

AC/DC UJAWNIŁO SZCZEGÓŁY NOWEGO WYDAWNICTWA. CO WIEMY O POWROCIE?

Lider Primus opowiedział o tym, jak Metallica nie chciała go do swojego składu

Les Claypool był szkolnym kolegą Kirka Hammetta i po tragicznej śmierci Cliffa Burtona, chciał dołączyć do Metalliki. Jak opowiedział w wywiadzie dla Kerrang!:
 
Byli bardzo mili – szczególnie Lars – a Kirka znałem ze szkoły. James chyba jednak uznał, że jestem dziwakiem. Ewidentnie wizerunkiem nie pasowałem do zespołu. (...) Szczerze mówiąc, nie słuchałem wtedy metalu. Wiedziałem tylko, że to zespół mojego kumpla, Kirka, i że radzą sobie nieźle. Dopiero na przesłuchaniu zdałem sobie sprawę, jak poważna to sprawa.

Później do zespołu dołączył Jason Newsted, który stał się godnym następcą Cliffa Burtona, nagrywając z zespołem między innymi kultowy ''Black Album''.

LARS ULRICH WSKAZAŁ NAJGORSZY NUMER METALLIKI. FANI MOGĄ CZUĆ SIĘ ZASKOCZENI

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Ballbreaker udostępniają nowy klip. Zobaczcie obrazek do utworu Fallin' [WIDEO]

  2020-10-21
  BALLBREAKER - zespół pieśni, a szczególnie tańca, złożony z muzyków związanych z takimi grupami jak Thermit, Exlibris, War-saw, Wild Whips czy Joy Machine. Grupa udostępniła właśnie najnowszy obrazek, który powstał do utworu ''Fallin'''.
 • Jurek Owsiak ma koronawirusa! Szef WOŚP przekazał ważny apel do wszystkich

  2020-10-21
  Jurek Owsiak ma koronawirusa! Oficjalna informacja pojawiła się na fanpage'u szefa WOŚP, który jednocześnie przekazał ważny apel w temacie pandemii.
 • Serj Tankian i John Dolmayan mocno nie zgadzają się ze sobą. Tym razem nie chodzi tu o sprawy muzyczne

  2020-10-21
  To, że w zespole System Of  A Down nie jest najlepiej na płaszczyźnie artystycznej, wie chyba każdy. Okazuje się, że członkowie zespołu, nie zgadzają się ze sobą także w kwestiach światopoglądowych.
 • Powstanie film o Robercie Brylewskim! Stworzy go Arkadiusz Jakubik

  2020-10-21
  Robert Brylewski był jedną z najważniejszych postaci polskiego rocka. Dowiedzieliśmy się, że powstanie film o kultowym artyście i stworzy go Arkadiusz Jakubik!
 • Dariusz Gnatowski to nie tylko Boczek ze 'Świata według Kiepskich'. Oto inne znane role aktora

  2020-10-21
  Informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego, trafiła do mediów 20 października 2020. Wszyscy kojarzą aktora z roli sympatycznego Arnolda Boczka, w którego wcielał się ponad 20 lat. Jednak Dariusz Gnatowski ma na swoim koncie dużo więcej ról, które zapadły widzom w pamięci.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz