Dominik Pajewski

18.02.2020 (11:48)

Legendarna demówka Metalliki nie doczeka się reedycji. Dave Mustaine się nie zgadzaWydawać by się mogło, że Dave Mustaine jest w całkiem niezłych stosunkach z Metalliką. Jak się okazuje, nie ze wszystkimi członkami zespołu, frontman Megadeth ma dobre stosunki. Świadczyć może o tym fakt, że artysta nie zgadza się na reedycję demówki.

Konflikt między Megadeth i Metalliką trwał latami i pewnym momencie trudno było się porozumieć między sobą. Artyści zarzucali sobie kradzieże muzyki i brak porozumienia na drodze praw autorskich, jednak po latach udało się stanąć na jednej scenie i wyruszyć w trasę Big 4. Niestety, między Davem Mustainem, a Larsem Ulrichem nadal coś nie gra.

MUZYCY SYSTEM OF A DOWN NAGRALI COVER DAVIDA BOWIEGO. SERJ TANKIAN POJAWIŁ SIĘ NA WOKALULegendarna demówka Metalliki nie doczeka się reedycji. Dave Mustaine się nie zgadza

Metallica miała w planach wydać reedycję demówki 'No Life ‘Til Leather', która jest fundamentem thrash metalu. Oczywiście, by reedycja mogła się ukazać, potrzebna jest zgoda Dave'a, który nie chce się zgodzić. Jak powiedział w wywiadzie dla Kerrang!:

Lars chciał od tego procent, a ja powiedziałem „nie”. Kocham Jamesa, jest wspaniałym gitarzystą, ale nie mogę tego zrobić. Te piosenki są znane. Nie będę wydawał czegoś tylko jako produktu, zwłaszcza, jeśli mają temu towarzyszyć fałszywe informacje. Lars nie napisał tych piosenek. Napisaliśmy je z Jamesem. Kropka.
 
Jak widać, wszystko rozbija się o temat praw autorskich i pieniędzy. Mówiąc najprościej, nic się w temacie Metalliki i Megadeth nie zmieniło.

CENY BILETÓW NA RAGE AGAINST THE MACHINE POWALAJĄ. TOM MORELLO CHWALI ROZWIĄZANIE
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Menadżer Guns N' Roses o Nirvanie: byli przereklamowani

  2020-04-01
  Stosunki między Guns N' Roses i Nirvaną nigdy nie były za specjalnie określone, jednak otwartej wojny między zespołami nigdy nie było. Po latach, menadżer GNR, wypowiedział się o tym, co sądzi o Nirvanie.
 • Gary Holt (Slayer, Exodus) jest zarażony koronawirusem

  2020-04-01
  Mimo tego, że gitarzysta podejrzewał u siebie chorobę od dłuższego czasu, a w mediach pojawiały się plotki, dopiero teraz zostało to potwierdzone. Gary Holt publicznie przyznał się do tego, że zaraził się koronawirusem.
 • Stand-up ONLINE 03.04.20 - kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia

  2020-04-01
  STAND-UP ONLINE. Jasiek Borkowski, Piotrek Szumowski, Bartosz Zalewski i wielu innych wykonawców komediowych połączyło siły, by stworzyć imprezę na żywo, dostępną z każdego miejsca na świecie.
 • Nick Cave wyznał, jak radzi sobie w czasie pandemii

  2020-04-01
  Pandemia koronawirusa zmieniła życie wszystkich, totalnie wywracając wszystko do góry nogami. Nick Cave postanowił powiedzieć, jak radzi sobie w tym trudnym dla wszystkich czasie.
 • Scena z Wiedźmina w wykonaniu kaskaderów. To nagranie robi wrażenie [WIDEO]

  2020-04-01
  Wiedźmin Netflixa okazał się prawdziwym hitem, który doczeka się kontynuacji. Fani cały czas przerabiają sceny z serialu, a niektórzy postanawiają nawet je trochę urozmaicić.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz