Anna Skalik

22.04.2014 (14:45)

Kim są Video - zespół, który wydał niesamowity klip dla głuchoniemych? [VIDEO]Zespół Video wydał klip do singla Dobrze, Że Jesteś z tekstem w języku migowym. Kim jest zespół Video - pomysłodawcy takiego nietypowego teledysku? Zobacz klip i dowiedz się, kim są członkowie Video.

Dobrze, Że Jesteś to tytuł singla zespołu Video. Grupa wydała do niego niesamowity teledysk - słowa piosenki zostały pokazane w polskim języku migowym. Kim są Video, pomysłodawcy takiego projektu i skąd pomysł na taki klip?

Zespół Video powstał w 2007. Na koncie mają już dwie płyty: Video Gra z hitami Idę Na Plażę i Soft oraz Nie Obchodzi Nas Rock, na której znalazły się takie numery jak Papieros, Środa Czwartek czy Fantastyczny Lot. Singiel Dobrze, Że jesteś, opublikowany w marcu 2014, promuje ich nadchodzącą płytę Ej!, której premiera już niebawem.

>>> Zespół Video nagrał klip do singla w wersji dla głuchoniemych <<<

Grupę tworzą Wojtek Łuszczykiewicz, Marek Jan Kisieliński, Bartek Budyń Szymański, Piotr Kowalewski i Paweł Stępień.

Zespół Video zdobył już wiele prestiżowych nagród. M.in. Nagrodę Dziennikarzy festiwalu Top Trendy w 2008, Famkę za Najlepszy Debiut 2008, a w 2009 i 2010 dla Zespołu Roku, a także Eska Music Award w 2011.

>>> Rockowe covery - jak zagrać Foo Fighters nie mając przedramion? <<<

W marcu w 2014 wydali singiel Dobrze, Że Jesteś z nietypowym teledyskiem. Klip został zrealizowany we współpracy z grupą artystyczną Młodzi Migają Muzykę i jest przeznaczony także dla osób głuchoniemych. Cały tekst singla został pokazany w języku migowym.

Pomysł ten zrodził się spontanicznie kiedy wokalista grupy, Wojtek Łuszczykiewicz, natrafił w Sieci na jedną z realizacji grupy MMM. Decyzja o współpracy zapadła szybko a jej rezultatem jest klip, który możecie zobaczyć na EskaROCK.pl.

>>> Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy - kiedy? <<<ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Patti Smith wspiera strajkujące Polki. Wokalistka umieściła wymowną grafikę w swoich mediach społecznościowych

  2020-10-31
  Patti Smith odniosła się do strajku kobiet w Polsce na swoich mediach społecznościowych i tym samym wsparła grupy protestujące w całym kraju przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.
 • Halloween 2020 - najlepsze horrory w rockowym klimacie

  2020-10-30
  Halloween jest coraz bardziej obchodzone w Polsce i coraz więcej osób chce uczcić w specjalny sposób święto duchów. Sprawdźcie, jakie są najlepsze horrory w rockowym klimacie.
 • Dlaczego Queen tak dobrze wypadli na Live Aid? Brian May zdradził w czym tkwi sukces

  2020-10-30
  Nie ma co do tego wątpliwości, że koncert Queen na Live Aid stał się legendarny i to prawdopodobnie najlepszy koncert Queen w historii. W czym tkwi sukces koncertu? Jak to się stało? O tym postanowił opowiedzieć Brian May.
 • Wszystkich świętych - 1 listopada wspominamy artystów, którzy odeszli w 2020 roku

  2020-10-30
  W dzień wszystkich świętych wspominamy artystów, którzy odeszli w 2020 roku. Zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o tych artystach, których już z nami nie ma. Ten rok wyjątkowo nas doświadcza i zabiera ze sobą wiele wybitnych osób.
 • Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił to na konferencji prasowej

  2020-10-30
  Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a ilość zachorowań jest coraz większa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił 30 października 2020, że wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Co nas czeka przez następne dwa tygodnie?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz