Dominik Pajewski

05.06.2020 (10:20)

Kazik padł ofiarą cenzury przy płycie ''Zaraza''? Wokalista odpowiedziałSingiel Kazika ''Twój ból jest lepszy niż mój'', który pochodzi z albumu ''Zaraza'' wywołał dyskusję w kraju. Nie mogło zabraknąć pytań o cenzurę artysty oraz jego singla, w kontekście kontrowersyjnych wydarzeń. Jak Kazik postrzega całą sytuację?

Album "Zaraza" ukaże się 5 czerwca i będzie pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor - odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie. Prócz tego gościnnie występuje Konrad Wantrych, klawiszowiec i kompozytor, odpowiedzialny za brzmienie instrumentów klawiszowych.

EDYTA BARTOSIEWICZ WKURZYŁA SIĘ NA RAPERÓW ZA ZSAMPLOWANIE JEJ WOKALU. CO DALEJ Z UTWOREM?
Na album złoży się piętnaście premierowych kompozycji, w tym  utwór 
"Twój ból jest lepszy niż mój", który wywołał ogromną dyskusję. Czy Kazik czuje się ofiarą cenzury w Polsce? Artysta postanowił opowiedzieć, jak widzi całą sytuację.

Kazik o cenzurze w kontekście singla ''Twój ból jest lepszy niż mój''

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, Kazik opowiedział Jordanowi Babuli, czy czuje się ofiarą cenzury w Polsce:
 
 
Nie! Zasadność umieszczenia mojej piosenki na pierwszym miejscu listy przebojów została zakwestionowana, a to nie jest cenzura. Cenzura była wtedy, gdy pierwszą rzeczą, jaką musiałem zrobić przed nagraniem płyty, było pójście na ulicę Mysią, żeby powiedzieć panu Konopce i Gawdzikowi, co ja na tej płycie będę śpiewał. A oni mi mówili: Nie, ty tego nie zaśpiewasz. To jest bardzo duża różnica.
 
Kazik podkreślił w wywiadzie dla Teraz ROCKa, że dużo większe problemy miał w latach 90-tych, gdy pojawił się jego numer ''Jeszcze Polska'':
 
Ciągano mnie po prokuraturze z powództwa karnego – byłem przesłuchiwany jako podejrzany o obrazę narodu polskiego, na co jest paragraf, szczęśliwie sprawa została umorzona. A dzisiaj nikomu nawet do głowy nie przyszło, żeby mnie ścigać.

TRAVIS BARKER I POST MALONE, PO ZAGRANIU NUMERÓW NIRVANY, MYŚLĄ O ROCKOWYM PROJEKCIE

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz