Anna Skalik

02.09.2014 (10:54)

Jimi Jamison nie żyje, wokalista Survivor - zespołu,który grał Eye Of The Tiger, zmarł 31 sierpnia 2014. [VIDEO]Zmarł Jimi Jamison z Survivor, zespołu znanego z kultowego numeru Eye Of The Tiger. Jamison wykonał też motyw przewodni serialu Słoneczny Patrol. Miał 63 lat. Przyczyną śmierci był atak serca.

Jimi Jamison nie żyje. Wokalista zespołu Survivor, znanego z hitu Eye Of The Tiger zmarł w niedzielę, 31 sierpnia 2014. Przyczyną śmierci był atak serca. Artysta miał 63 lata.

Kim był Jimi Jamison i skąd jeszcze go znamy? Z zespołem Survivor artysta ten związany był od 1984. Wcześniej grał w zespole Cobra, który się rozpadł. Wszyscy znają Jimiego z kultowego motywu z filmu Rocky - Eye Of The Tiger, mniej osób wie, że to Jimi Jamison śpiewał też numer z czołówki popularnego w latach 90. serialu Słoneczny Patrol - I'm Always Here. Do innych znanych utworów, które zaśpiewał z Survivor należą choćby Is This Love, I Can't Hold Back czy The Moment of Truth z filmu Karate Kid.

>>> KSW 28: karta walk. Sprawdź zawodników nadchodzącej gali KSW 28 w Szczecinie <<<

Na oficjalnym fanpage'u Survivor na facebooku opublikowano następującą wiadomość: Cała rodzina Survivor jest wstrząśnięta i zasmucona odejściem naszego brata Jimiego Jamisona. Nasze myśli, miłość i modlitwy wędrują do jego rodziny i przyjaciół.

Śmierć Jimiego Jamisona była ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich jego bliskich oraz dla zespołu, z którym jeszcze dzień wcześniej, tak jak zwykle, Jimi dał koncert.

>>> KSW 28: Karol Bedorf w głównej walce <<<
ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Venom 2 - wyciekła fabuła nowego filmu

  2020-01-29
  Venom na całym świecie zrobił ogromną furorę i praktycznie pewnym było, że powstanie kontynuacja. Wiemy, że Venom 2 powstaje, a w sieci pojawiły się przecieki fabuły.
 • Bez muzyki nie ma imprezy! – poznaj nową, limitowaną kolekcję FREKVENS od IKEA

  2020-01-29
  Świetne imprezy mogą odbywać się również w domu! Dzięki kolekcji FREKVENS od IKEA, stworzonej we współpracy z teenage engineering, każda domówka będzie niezapomniana! Muzyczna seria będzie dostępna w sprzedaży od lutego 2020 r.
 • BMG publikuje nowe utwory w streamingu z nadchodzących wznowień DIO

  2020-01-29
  Angry Machines, Magica, Killing the Dragon i Master of the Moon dostępne będą od 20 marca 2020 r.
 • Nergal zdradził kulisy ujawnienia tożsamości wokalisty Ghost

  2020-01-29
  Nie wszyscy może pamiętają, ale to głównie ze strony Nergala pojawiły się pierwsze przesłanki o tożsamości wokalisty grupy Ghost. Teraz Nergal zdradził, jak to wszystko wyglądało zza kulis.
 • KULT Akustik 2020 - bilety, miasta, daty trasy koncertowej

  2020-01-29
  Kult poinformował fanów o terminach koncertów w ramach trasy Kult Akustik 2020! Zespół zaplanował łącznie 14 koncertów w 11 polskich miastach. Trasa rozpocznie się już 21 lutego w warszawskiej Stodole i potrwa do 20 marca. Bilety na wszystkie koncerty są już dostępne w sprzedaży!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz