Anna Skalik

09.06.2016 (18:10)

Jedwab: jak dobrze znasz słowa najbardziej znanego kawałka Róż Europy? Rozwiąż QIUZ!Jedwab to jeden z najbardziej znanych kawałków polskiej grupy Róże Europy. Znają go wszyscy! Ale jak dobrze znają tekst kawałka? sprawdź to w naszym quizie!

Jedwab to utwór, który znają chyba wszyscy. Kawałek ten powstał w 344 a grała go grupa Róże Europy. Numer ten wszedł do kanonu polskich kultowych kawałków i trudno znaleźć osobę, które by go nie znała i nie potrafiła zaśpiewać przynajmniej pierwszych wersów. EskaROCK.pl postanowiła sprawdzić, jak dobrze znane są słowa Jedwabiu. Rozwiąż poniższy quiz i dowiedz się, jak dobrze znasz kultowy polski kawałek!
 
Jeśli chcecie, sprawdźcie też inne nasze quizy: sprawdź, czy poznasz znane rockowe kawałki po fragmencie riffu, rock i polityka - co wiesz o najnowszych wydarzeniach, co wiesz na temat polskiego rocka.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Znalazłeś błędy w PlayStation 4? Jest za to nagroda pieniężna

  2020-07-03
  PlayStation 4 jest cały czas chętnie kupowane i używane przez graczy, jednak zdarza się, że wyskakują różne błędy, które mogą popsuć zabawę. Okazuje się, że za znalezienie błędów, można dostać pieniądze od Sony i to nie najmniejsze.
 • Artur Rojek nagrał numer z Taco Hemingwayem! Posłuchajcie wspólnej piosenki artystów

  2020-07-03
  Artur Rojek i Taco Hemingway we wspólnym utworze! Artyści połączyli siły w remiksie utworu numeru ''A miało być jak we śnie'', który pochodzi z albumu ''Kundel''.
 • Lost - kto odpowiada ze błędy w serialu? Twórca ujawnił fakty

  2020-07-03
  Serial ''Lost'' ma wielu fanów, jednak każdy zauważa, że pojawiło się w nim wiele niedociągnięć i dziur logicznych w fabule. To wszystko postanowił skomentować twórca serialu.
 • Co Lemmy Kilmister myślał o AC/DC? Odkryto niepublikowany wywiad z artystą

  2020-07-03
  Lemmy Kilmister był postacią, która tworzyła taką muzykę, jaka odzwierciedlała jego życie. Po latach, odnaleziono jeden z ostatnich wywiadów z frontmanem Motörhead, w którym mówi o AC/DC.
 • Gwiazda MMA, Deadpoola i The Mandalorian dostała bana na Instagramie. Poszło o nagie zdjęcia

  2020-07-02
  Instagram bardzo pilnuje, by w serwisie nie było za dużo nagości, co buduje wizerunek serwisu jako bezpieczne miejsce. Niestety, restrykcje dotykają czasami ludzi, którzy nie zrobili nic złego. Tak stało się w przypadku Giny Carano.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz