Anna Skalik

23.12.2017 (10:32)

Eddie Vedder z Pearl Jam. 5 faktów o życiu Veddera, o których możesz nie wiedzieć. [VIDEO]Wokalista Pearl Jam, Eddie Vedder, dostał się niedawno na języki za sprawą kilku swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Na EskaROCK.pl przyglądamy się postaci Eddiego Veddera i prezentujemy Wam 5 faktów z życia artysty, których mogliście nie wiedzieć.

Wokalista Pearl Jam - Eddie Vedder: na EskaROCK.pl prezentujemy Wam kilka faktów z życia muzyka, o których mogliście nie wiedzieć.

Kim jest Eddie Vedder, z pewnością nie trzeba pisać - to wie po prostu każdy, kto słucha rocka. Wokalista legendarnego grunge'owego zespołu od zawsze znany jest ze swojego antywojennego nastawienia. Dzięki jednej z ostatnich wypowiedzi dostał się na języki. EskaROCK.pl także postanowiła napisać o artyście coś więcej.

Glaca zapowiada swój pierwszy solowy album [VIDEO]


Eddie Vedder - 5 faktów z życia artysty. Zobacz, czego o nim nie wiedziałeś.

1. Eddie Vedder urodził się 23 grudnia 1964 w Evanston w USA. Kiedy miał zaledwie rok jego rodzice rozwiedli się. Matka szybko znalazła nowego męża, a mały Eddie żył w przeświadczeniu, że ojczym jest jego biologicznym tatą.

2. Już w wieku 13 lat Eddie zdecydował, że chce swoje życie poświęcić karierze muzycznej. Z domu wyprowadził się będąc 16-latkiem. Bezpośredni wpływ na tę decyzję miał fakt, iż Eddie odkrył prawdę o tym, kto jest jego biologicznym ojcem. Zaczął pracować na stacji benzynowej a nocami chodził po barach i klubach.

3. Gdy Eddie dowiedział się, ze jego ojczym nie jest jego ojcem, a prawdziwy tata już nie żyje poczuł się oszukany. To "odkrycie" było w jego życiu przełomowe i wypełniło treść wielu numerów stworzonych przez Pearl Jam - np. Alive.

4. Kiedy Eddie porzucił szkołę, postanowił przyjąć nazwisko panieńskie swojej matki i wyruszyć do San Diego. Tam zafascynował go surfing oraz muzyka Sex Pistols, The Who czy Ramones. Wkrótce stał się członkiem grupy Bad Radio.

5. Gdyby nie Jack Irons z Red Hot Chili Peppers - perkusista zespołu w latach 1983-1988 - prawdopodobnie nie usłyszelibyśmy o Pearl Jam. To właśnie Irons polecił Veddera na wokalistę zespołu. Vedder skomponował na próbę trzy kawałki: Alive, Once i Footsteps. Stone Gossard, kiedy tylko usłyszał kompozycje Veddera, natychmiast zaprosił go do współpracy.

Grzegorz Ciechowski - nieznane utwory, które cię zaskoczą
ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Banknot Euro z wizerunkiem Warszawy. Do obiegu trafi limitowana edycja

  2019-11-15
  Banknoty kolekcjonerskie są z biegiem czasu sporo warte i z pewnością tak będzie i tym razem. Co ciekawe, specjalny banknot Euro będzie zawierał widok Warszawy. Gdzie będzie można go zdobyć?
 • Northlane w Polsce 2019 - bilety, data, i miejsce koncertu australijskiego zespołu

  2019-11-15
  Northlane zapowiada nowy album i wraca po rocznej przerwie na koncert do Polski! Australijczycy wystąpią 12 grudnia na jedynym koncercie w Polsce w warszawskim klubie Proxima! W roli supportów wystąpią Silent Planet, Void of Vision oraz gość specjalny, który zostanie ogłoszony już niebawem! Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.
 • Stworzono antysmogowe piwo! Jak działa wyjątkowy trunek?

  2019-11-15
  Walka ze smogiem trwa i jest dość nierówna, jednak Czesi wpadli na wyjątkowy pomysł, aby z zanieczyszczeniem powietrza walczyć dzięki specjalnemu piwu.
 • Kult Film - gdzie oglądać film o zespole Kazika Staszewskiego?

  2019-11-15
  Kult to zespół legendarny, który wychował kilka pokolenia fanów i bardzo wyraźnie zapisał się w historii muzyki rockowej. Specjalny film dokumentalny na temat grupy Kazika Staszewskiego pojawi się w kinach. Gdzie obejrzeć film?
 • Till Lindemann skomentował sprawę związaną z pobiciem mężczyzny w barze

  2019-11-15
  Wokalista Rammstein został jakiś czas temu oskarżony o pobicie, po jednym z koncertów na trasie. Do zdarzenia doszło w barze luksusowego hotelu Bayerischer Hof w Monachium, gdzie Lindemann zatrzymał się po koncercie. Sprawa na jakiś czas przycichła, jednak teraz wokalista postanowił ujawnić kilka szczegółów.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz