Anna Skalik

23.12.2017 (10:32)

Eddie Vedder z Pearl Jam. 5 faktów o życiu Veddera, o których możesz nie wiedzieć. [VIDEO]Wokalista Pearl Jam, Eddie Vedder, dostał się niedawno na języki za sprawą kilku swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Na EskaROCK.pl przyglądamy się postaci Eddiego Veddera i prezentujemy Wam 5 faktów z życia artysty, których mogliście nie wiedzieć.

Wokalista Pearl Jam - Eddie Vedder: na EskaROCK.pl prezentujemy Wam kilka faktów z życia muzyka, o których mogliście nie wiedzieć.

Kim jest Eddie Vedder, z pewnością nie trzeba pisać - to wie po prostu każdy, kto słucha rocka. Wokalista legendarnego grunge'owego zespołu od zawsze znany jest ze swojego antywojennego nastawienia. Dzięki jednej z ostatnich wypowiedzi dostał się na języki. EskaROCK.pl także postanowiła napisać o artyście coś więcej.

Glaca zapowiada swój pierwszy solowy album [VIDEO]


Eddie Vedder - 5 faktów z życia artysty. Zobacz, czego o nim nie wiedziałeś.

1. Eddie Vedder urodził się 23 grudnia 1964 w Evanston w USA. Kiedy miał zaledwie rok jego rodzice rozwiedli się. Matka szybko znalazła nowego męża, a mały Eddie żył w przeświadczeniu, że ojczym jest jego biologicznym tatą.

2. Już w wieku 13 lat Eddie zdecydował, że chce swoje życie poświęcić karierze muzycznej. Z domu wyprowadził się będąc 16-latkiem. Bezpośredni wpływ na tę decyzję miał fakt, iż Eddie odkrył prawdę o tym, kto jest jego biologicznym ojcem. Zaczął pracować na stacji benzynowej a nocami chodził po barach i klubach.

3. Gdy Eddie dowiedział się, ze jego ojczym nie jest jego ojcem, a prawdziwy tata już nie żyje poczuł się oszukany. To "odkrycie" było w jego życiu przełomowe i wypełniło treść wielu numerów stworzonych przez Pearl Jam - np. Alive.

4. Kiedy Eddie porzucił szkołę, postanowił przyjąć nazwisko panieńskie swojej matki i wyruszyć do San Diego. Tam zafascynował go surfing oraz muzyka Sex Pistols, The Who czy Ramones. Wkrótce stał się członkiem grupy Bad Radio.

5. Gdyby nie Jack Irons z Red Hot Chili Peppers - perkusista zespołu w latach 1983-1988 - prawdopodobnie nie usłyszelibyśmy o Pearl Jam. To właśnie Irons polecił Veddera na wokalistę zespołu. Vedder skomponował na próbę trzy kawałki: Alive, Once i Footsteps. Stone Gossard, kiedy tylko usłyszał kompozycje Veddera, natychmiast zaprosił go do współpracy.

Grzegorz Ciechowski - nieznane utwory, które cię zaskoczą
ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Dave Grohl bał się, że wyleci z Nirvany. Dlaczego?

  2020-07-07
  Dave Grohl zawsze będzie kojarzony z Nirvaną i jej ogromnym sukcesem, który zespół osiągnął z albumem 'Nevermind'. Okazuje się, że artysta bał się, że zostanie wyrzucony z zespołu.
 • Guns N' Roses w latach 80-tych postawili absurdalny warunek wytwórni. O co chodziło?

  2020-07-07
  Guns N' Roses uznawani byli w latach 80-tych za jeden z najniebezpieczniejszych zespołów na świecie. Grupa miała wiele szalonych pomysłów, które przypominane są po latach. Jednym z nich jest warunek postawiony przedstawicielce wytwórni.
 • Ennio Morricone nie żyje. Legendarny kompozytor odszedł w wieku 91 lat

  2020-07-06
  Ennio Morricone nie żyje! Legendarny kompozytor, który zasłynął dzięki kompozycją zrealizowanym do największych hitów kinowych, odszedł w wieku 91 lat.
 • Reakcja Kurta Cobaina, na ceny biletów na Madonne rozwaliła system. W sieci pojawił się niepublikowany wywiad [WIDEO]

  2020-07-06
  Ceny biletów dzisiaj budzą wielkie zaskoczenie, jednak 30 lat temu, również cena wejściówek czasami negatywnie zaskakiwała. Przykładem może być reakcja Kurta Cobaina, który gdy usłyszał ile kosztują bilety na Madonnę, był mocno w szoku.
 • Hit Linkin Park osiągnął miliard wyświetleń na Youtube!

  2020-07-06
  Miliard na Youtube nie robi już takiego wrażenia jak kilka lat temu, jednak zawsze miło zobaczyć taką ilość wyświetleń pod rockowym klipem. Teraz miliardem może pochwalić się również Linkin Park, którzy z jednym ze swoich hitów przekroczyli mistyczną barierę.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz