Dominik Pajewski

16.01.2020 (13:05)

Urlop w Polsce zostanie wydłużony? Otrzymamy 35 dni wolnych od pracy?Polacy często narzekają, że są przemęczeni i za dużo pracują. Okazuje się, że wkrótce może się to zmienić i to na lepsze! Czy faktycznie otrzymamy 35 dni wolnych od pracy?

Polacy są bardzo przemęczeni i według statystyk za dużo pracują. Czy jest szansa na zmianę? Okazuje się, że tak i to dosyć szybko, ponieważ pojawił się plan, aby Polacy mieli dużo więcej dni urlopowych.

FOO FIGHTERS ZAPOWIADAJĄ NOWOŚCI NA 2020 ROK. CO NAS CZEKA?Urlop w Polsce zostanie wydłużony? Otrzymamy 35 dni wolnych od pracy?

W Polsce urlop wypoczynkowy to 26 dni, co oczwiście także zależy od stażu pracy, do którego wliczają się studia. Ktoś kto nie ma przepracowanych 10 lat, może liczyć na 20 dni urlopu wypoczynkowego. W innych krajach jest to nawet 30 dni urlopu, co tylko pokazuje, że w Polsce mamy dużo mniej dni urlopowych. Czy to się zmieni? Bardzo możliwe.

ZENEK KUPATASA W WYWIADZIE DLA ESKAROCK.PL: RÓB TO, CO KOCHASZ, NIE DAJ SIĘ ROZPIEŚCIĆ I ZMANIEROWAĆ
 

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych ma plan aby wprowadzić 35 dni urlopu wypoczynkowego i jednocześnie zrównać urlop wypoczynkowy, dzięki czemu każdy miałby taką samą długość urlopu i to bez względu na staż. OPZZ chce także, aby wszyscy pracujący po 8 godzin, mogli mieć dodatkową przerwę, w postaci 15 minut. Czy propozycja OPZZ wejdzie w życie? Tego jeszcze nie wiadomo.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pull The Wire - premiera teledysku “Upadek”

  2020-02-14
  Pull The Wire przedstawia najnowszy teledysk do utworu „Upadek”, otwierającego ich najnowszą EPkę „Sztuka przemijania”. Jest to drugi klip promujący tę płytę.
 • Top 5 najbardziej porąbanych gier na świecie

  2020-02-14
  Tym razem SuperNerd, czyli Damian "Wilku" Wilczyński zaprezentuje Wam 5 najbardziej porąbanych gier na świecie.
 • Kinga Rusin - najlepsze memy nawiązujące do imprezy w Hollywood

  2020-02-14
  Zdjęcie Kingi Rusin obiegło całą Polskę i kawałek świata, a co za tym idzie, stało się ogromnym memem. Zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze memy, które zabawnie opisują całą sytuację.
 • Ozzy opowiedział, że zmaga się z chorobą Parkinsona od wielu lat

  2020-02-14
  Świat obiegła informacja, która zszokowała wiele osób. Ozzy Osbourne oficjalnie ujawnił, że od roku zmaga się z chorobą Parkinsona. Choroba została zdiagnozowana u artysty po wypadku, jednak jak sam twierdzi, zmaga się z nią
 • Mieszkaniec Sosnowca trafi do więzienia za zawartość lodówki

  2020-02-14
  Sosnowiec jest miejscem wyjątkowym, które nie tylko słynie z memów, ale również z rzeczy totalnie dziwnych i nieprawdopodobnych. No bo jak nazwać sytuację, gdy gość zostaje zatrzymany przez policję, przez zawartość lodówki. Warto jednak zaznaczyć, że nie byle jaką zawartość lodówki.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz