Dominik Pajewski

16.01.2020 (15:59)

Najlepiej sprzedająca się płyta metalowa w 2019 roku. Kto wygrał?Mimo tego, że mamy połowę stycznia, podsumowania 2019 roku cały czas się pojawiają. Który album był najlepszym i jednocześnie najlepiej sprzedającym się w minionym roku? Zaskoczenia raczej nie ma, jednak pokazuje to, że metalowe i rockowe składy dorównują popowym wykonawcą.

Zestawienia zeszłoroczne cały czas pojawiają się w sieci i mimo tego, że mamy połowę stycznia, to kilka podsumowań z pewnością jeszcze zostanie opublikowanych. Jednym z nich jest podsumowanie płyt metalowych, które najlepiej się sprzedawały w 2019 roku. Nie ma zaskoczeń, ale warto porównać to ze sprzedażą płyt popowych.
 

SHARON OSBOURNE CHCE STWORZYĆ FILM O JEJ ŻYCIU Z OZZYM

Najlepiej sprzedająca się płyta metalowa w 2019 roku. Kto wygrał?

BuzzAngle Music opublikowało raport, który analizował sprzedaż albumów w ostatnich latach.  Według zestawienia, przez ostatnie 5 lat największą popularnością w USA, wśród kapel metalowych cieszyła się Metallica. Grupa sprzedała 2 miliony płyt co wcale nie jest takim złym wynikiem. Dla porównania, Adele w tym czasie sprzedała 7 milionów płyt, a Taylor Swift 5 milionów.

SLIPKNOT UDOSTĘPNIŁ OBRZYDLIWY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY [WIDEO]


Jak widać, muzyka rockowa ma się całkiem dobrze, pod warunkiem, że jest się zespołem Metallica.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pull The Wire - premiera teledysku “Upadek”

  2020-02-14
  Pull The Wire przedstawia najnowszy teledysk do utworu „Upadek”, otwierającego ich najnowszą EPkę „Sztuka przemijania”. Jest to drugi klip promujący tę płytę.
 • Top 5 najbardziej porąbanych gier na świecie

  2020-02-14
  Tym razem SuperNerd, czyli Damian "Wilku" Wilczyński zaprezentuje Wam 5 najbardziej porąbanych gier na świecie.
 • Kinga Rusin - najlepsze memy nawiązujące do imprezy w Hollywood

  2020-02-14
  Zdjęcie Kingi Rusin obiegło całą Polskę i kawałek świata, a co za tym idzie, stało się ogromnym memem. Zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze memy, które zabawnie opisują całą sytuację.
 • Ozzy opowiedział, że zmaga się z chorobą Parkinsona od wielu lat

  2020-02-14
  Świat obiegła informacja, która zszokowała wiele osób. Ozzy Osbourne oficjalnie ujawnił, że od roku zmaga się z chorobą Parkinsona. Choroba została zdiagnozowana u artysty po wypadku, jednak jak sam twierdzi, zmaga się z nią
 • Mieszkaniec Sosnowca trafi do więzienia za zawartość lodówki

  2020-02-14
  Sosnowiec jest miejscem wyjątkowym, które nie tylko słynie z memów, ale również z rzeczy totalnie dziwnych i nieprawdopodobnych. No bo jak nazwać sytuację, gdy gość zostaje zatrzymany przez policję, przez zawartość lodówki. Warto jednak zaznaczyć, że nie byle jaką zawartość lodówki.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz